Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що представники НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» не підписували у понеділок у Києві жодних нових документів, а «дооформляли попередні».
«Нічого не підписували. Там просто дооформляли документи», - сказала вона в інтерв'ю журналістам у понеділок в Євпаторії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Прем'єр підкреслила, що всі «документи були підписані вночі, коли був прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек».
За словами Тимошенко, у ніч на неділю було підписано «два різних документи»: тристоронній протокол щодо моніторингу транзиту російського газу через Україну і декларацію, «яку оприлюднив Кабінет міністрів України і яка підписана в односторонньому порядку».
«Ці документи не пов'язані один з одним», - сказала прем'єр.
Як повідомляв ForUm, Україна підписала протокол про механізм контролю за транзитом російського газу. При підписанні було зроблено письмову декларацію, яка політично фіксує позицію України з приводу транзиту російського газу і тлумачить окремі позиції підписаного документа. Проте змін або доповнень до тексту згаданого протоколу українська декларація не вносила.
