Перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов сподівається, що Україні вдасться домовитися з Росією про оптимальну ціну на газ наступного року. Про це він заявив у понеділок, 22 грудня, відповідаючи на запитання, яка ціна на газ закладається у проекті державного бюджету на 2009 рік.
Турчинов зазначив, що Кабмін відчуває себе досить упевнено під час переговорів з російською стороною щодо ціни на газ на майбутній рік.
При цьому він зауважив, що коливання курсу долара певним чином ускладнюють уряду «акумуляцію ресурсу, щоб розрахуватися за газовими боргами», повідомляє «УНІАН».
Турчинов у черговий раз зазначив, що у газосховищах України достатньо об'ємів газу, щоб без потрясінь забезпечити життєдіяльність держави в осінньо-зимовий період.
«Я сподіваюся, що ми знайдемо з Російською Федерацією і з «Газпромом» спільну позицію щодо ціни на газ, яка повинна відображати зменшення вартості енергоносіїв в усьому світі, і газ тут не може бути якимось винятком», - сказав перший віце-прем'єр. При цьому він додав, що цей компроміс буде знайдений в найближчий день.
Як повідомляв ForUm, на засіданні Погоджувальної ради перший віце-прем'єр-міністр України Турчинов повідомив, що сьогодні відбудеться засідання уряду, на якому планується затвердити проект держбюджету на 2009 рік, а завтра подати у ВР цей проект, антикризову програму уряду і пакет антикризових документів, які забезпечать додаткові надходження до бюджету.
Турчинов звернувся з проханням до ВР завтра у першому читанні розглянути всі антикризові законопроекти з тим, щоб до кінця року, зокрема, у четвер, 25 грудня, був повністю прийнятий держбюджет на 2009 рік.
При цьому він відмовився назвати ціну газу, яка закладається у проекті держбюджету наступного року.
