Глава Правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер попереджає про можливість серйозних наслідків у разі невиплати Україною боргу за газ.
Як повідомили в «Газпромі», про це він заявив у своєму виступі в середу в Берліні на 19-му засіданні Європейського ділового конгресу (ЄДК).
Він звернув особливу увагу присутніх на ситуацію, що стрімко загострюється, з невиплатою Україною «Газпрому» заборгованості за поставлений газ, - передає «УНІАН».
«Подальше посилювання цієї проблеми чревате серйозними негативними наслідками, які не можна не враховувати», - заявив Міллер.
Як повідомляв ForUm, 25 листопада ц.р. НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» домовилися про погашення до 1 грудня 2008 року заборгованості за газ, поставлений в Україну у вересні, і частину боргу за жовтень.
За оцінкою російської сторони, заборгованість «Нафтогазу» за газ, поставлений у вересні, жовтні і листопаді 2008 року, з урахуванням пені і штрафів, складає 2,4 млрд. дол.
За станом на 2 грудня 2008 року НАК «Нафтогаз України» погасив 268,7 млн. дол. заборгованості за газ перед компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія).
2 грудня «Нафтогаз України» попросив «Газпром» про відстрочення за розрахунки з газовим боргом за вересень і частково за жовтень. За словами офіційного представника російського холдингу Сергія Купріянова, борг за постачання газу у вересні українська сторона не сплатила.
Президент Росії Дмитро Медведєв не виключив можливості використання судових процедур для стягнення боргів з українських компаній, що купують російський газ.
Після погашення боргу сторони продовжать переговори про реалізацію положень міжурядового меморандуму про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року.
Борг накопичений за контрактом на постачання газу між «Нафтогазом» і компанією RosUkrEnergo, який був укладений 14 березня 2008 року. У даний час RosUkrEnergo продає газ «Нафтогазу» по 179,5 дол. за тис. куб. м. До України поставляється середньоазіатський газ.
