Президент України Віктор Ющенко заявляє, що у нього немає проблем у відносинах з Верховною Радою. Про це, як передає кореспондент ForUm’у з Вільнюса, він сказав на сумісній з президентом Литви Валдасом Адамкусом прес-конференції.
«У мене немає проблем у відносинах з парламентом, у парламенті є проблеми з формуванням більшості, коаліції, з обранням спікера», - сказав Президент.
Він підкреслив, що ВР є незалежною і їй вирішувати, хто повинен бути спікером і яка повинна бути коаліція.
На думку Президента, «це не питання, яке повинне вирішуватися після дзвінка».
Ющенко зазначив, що дискусію про те, хто буде спікером і який буде формат коаліції, він відносить до пріоритетів демократії.
Нагадаємо, сьогодні може відбутися позитивне голосування по спікеру ВР. На цю посаду претендують перший віце-спікер Олександр Лавринович (ПР), лідер однойменного блоку Володимир Литвин, Іван Плющ (НУ-НС).
Також у парламенті можливі наступні конфігурації коаліцій: БЮТ, НУ-НС і БЛ, а також БЮТ і ПР.
Катерина Пономарьова
