Нардеп із НУ-НС Олександр Омельченко в інтерв'ю парламентським журналістам признався, що подавав постанову щодо призначення лідера блоку свого імені Володимира Литвина спікером без узгодження з ким-небудь. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, він заявив в інтерв'ю парламентським журналістам.
«Я особисто подавав на Литвина. Я це зробив без відома фракції НУ-НС…, без консультацій з Литвином. Я сам готував документи, сам друкував, сам підписував і сам реєстрував», - зокрема, сказав нардеп.
За словами Омельченка, було б правильно призначити спікером Володимира Литвина, оскільки парламенту необхідна «рівновага».
Він упевнений, що і Президент, і прем'єр-міністр могли б підтримати таку пропозицію. «Але якщо вони в особі Литвина відчують майбутнього суперника на виборах президента, тоді є один вихід із положення: внести зміни до Конституції і ліквідувати другу гілку виконавчої влади – президентську», - пояснив політик.
У свою чергу, нардеп із НУ-НС Андрій Парубій підтвердив те, що Омельченко не узгоджував із фракцією НУ-НС питання про внесення постанови до ВР про призначення Литвина спікером парламенту.
За його словами, сьогодні відбудеться засідання фракції НУ-НС, на якому обговорюватиметься це питання і буде дана оцінка тим депутатам, які проголосували за відставку Арсенія Яценюка всупереч рішенню фракції.
Парубій також поінформував, що фракція НУ-НС не має наміру голосувати за призначення Литвина головою ВР.
Сам же Литвин, відповідаючи на запитання журналістів, як він ставиться до цієї постанови Омельченка, підкреслив: «Мене радує те, що 21 у нас гарантовано вже є».
Нардеп із ПР Юрій Мірошниченко запевнив, що у його політсили є своя кандидатура на посаду спікера – Олександр Лавринович. «Але ми поважаємо право наших колег пропонувати народних депутатів на посаду голови ВР», - додав нардеп.
За словами Мірошниченка, тільки у ході дискусій між фракціями можна буде визначити, хто із запропонованих кандидатур буде кращим спікером. «Адже йтиметься не про спікера фракції чи коаліції, а йтиметься про спікера парламенту, тому в цьому контексті, я думаю, було б абсолютно логічно неупереджено, виходячи із професійних якостей кожного із кандидатів, провести дискусію і вислухати пропозиції всіх фракцій», - зазначив Мірошниченко.
Як повідомляв ForUm, у парламенті зареєстровано проект постанови про обрання народного депутата України Володимира Литвина головою Верховної Ради України.
Автор документа, народний депутат Олександр Омельченко («Наша Україна – Народна самооборона»).
Як ідеться у пояснювальній записці, проект постанови внесений з метою забезпечення ефективності та безперервності функціонування парламенту, виконання Конституції і законів України, а також вимог Регламенту Верховної Ради України.
Нагадаємо, 12 листопада ВР звільнила Яценюка з посади голови парламенту. Підтримали відставку Яценюка 175 депутатів від фракції Партії регіонів, 1 – від БЮТ, 10 – від «Нашої України – Народної самооборони», 27 – від КПУ і 20 - від Блоку Литвина.
Голосування проводилося за допомогою системи «Рада», а не таємним голосуванням бюлетенями, як це передбачено Регламентом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом