Суспiльство

Україна викладе на Євро-2012 160 мільярдів

Загальний об'єм фінансування підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу 2012 року складає 160 млрд. грн. Про це заявив сьогодні заступник міністра економіки України Юрій Вітренко.

За словами Вітренка, на підготовку до турніру з державного бюджету виділяється 27, 5 млрд. грн., із місцевих бюджетів - 22,9 млрд. грн., частка інвесторів складає 109,5 млрд. грн.

Заступник міністра зазначив, що найбільшу кількість коштів буде направлено на будівництво і реконструкцію транспортної системи - 42% від загального фінансування. Другим за об'ємом фінансування напрямом є будівництво і ремонт готелів і гуртожитків - 26,9 % коштів. На третьому місці - реконструкція та оновлення міського транспорту у містах, які прийматимуть чемпіонат. Він зазначив, що до 2009 року на підготовку до Євро -2012 виділять 36 млрд. 252 млн. грн.

Вітренко також підкреслив, що у рамках підготовки до Євро-2012 буде задіяно понад 500 об'єктів. У першу чергу, за його словами, необхідно завершити підготовку 6 стадіонів і реконструкцію 32 тренувальних баз. Також планується реконструкція і будівництво 16 аеропортів, 18 автомагістралей, 7 регіональних автодоріг, 26 пунктів пропуску через державний кордон. Також планується реконструювати 268 готелів і 64 гуртожитки для розміщення гостей та вболівальників команд.

За словами чиновника, на будівництво стадіонів передбачено 4,9 млрд. грн. Зокрема, із державного бюджету на ці цілі буде виділено 1,5 млрд.грн., із місцевих бюджетів - 1 млрд.грн., частка інвестицій складає 2,4 млрд.грн. На реконструкцію тренувальних баз буде виділена сума у розмірі 3 мл рд.грн., зокрема, 600 млн.грн. з державного бюджету і 2,4 млрд. за рахунок приватних інвесторів.

У березні 2007 року Україна і Польща отримали право на проведення чемпіонату Європи. У березні та липні 2008 року президент УЄФА Мішель Платіні здійснив дві інспекційні поїздки в Україну та Польщу. За підсумками кожного з візитів Платіні попереджав організаторів турніру, що вони можуть бути позбавлені права на проведення Євро-2012, якщо підготовка не вестиметься інтенсивніше. 26 вересня на спеціальному засіданні виконавчого комітету УЄФА у Бордо було ухвалене рішення зберегти за Україною і Польщею право на організацію і проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року. При цьому УЄФА зобов'язав Україну і Польщу прискорити темпи підготовки до Євро-2012.

Керівники Федерації футболу України та Асоціації футболу Польщі неодноразово заявляли, що їхні країни справляться з виниклими складнощами і завершать підготовку до чемпіонату Європи у встановлені терміни.

Недавно віце-прем'єр-міністр Іван Васюник прокоментував стан підготовки України до Євро-2012. За його словами, підготовка більшості об'єктів до Євро-2012 проходить за графіком і у відповідності до попередніх зобов'язань.

За матеріалами «ЛІГА», «Лента.ру».