Суспiльство

Номери екстрених служб змінять наступного року

Уже в першому кварталі 2009 року служби екстреного виклику матимуть тризначні номери. Зокрема, для виклику пожежників використовуватиметься код - 101, міліції - 102, швидкої допомоги - 103, аварійної служби газу - 104. Про це повідомив заступник Міністра транспорту і зв'язку, директор Державного комітету з питань зв'язку Олег Проживальський.

Поетапно, з наступного року, вводитиметься номер 112, який стане єдиним для виклику всіх служб екстреної допомоги. Зміниться також вихід на міжміські та міжнародні телефонні мережі, мережі операторів мобільного зв'язку. Наприклад, спроститься набір номерів для міжміського зв'язку: щоб подзвонити до Одеси, сьогодні ми набираємо «8-048», а з жовтня 2009-го - тільки «0-48». Таким чином, на зміну «вісімці» з жовтня 2009 року прийде «0» (замість «8-050» набиратиметься тільки «0-50»).

Для виходу на міжнародний зв'язок використовуватиметься код «00». З інших нововведень Проживальський зазначив, що у жовтні-листопаді 2009 року персональний код «45» у національній телефонній мережі отримає Київська область, повідомляє «ЛІГА».

Нагадаємо, ці зміни впроваджуватимуться згідно з наказом Міністерства транспорту і зв'язку від 29 вересня 2008 року «Про затвердження Плану переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України».