Суспiльство

Україна звинуватила Росію в блокуванні Голодомору

Російська Федерація «шляхом тиску і шантажу» намагається позбавити Україну права винести на розгляд сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй питання про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Як повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України, 23 жовтня ц.р. орган Генеральної Асамблеї ООН – Генеральний комітет - після гострих дебатів відклав ухвалення рекомендації про включення до порядку денного нинішньої сесії Генеральної Асамблеї ООН питання про Голодомор 1932-1933 років в Україні, - повідомляє «УНІАН».

«Російська Федерація, використовуючи важелі впливу постійного члена Ради Безпеки ООН, шляхом відвертого тиску і шантажу намагається позбавити державу-члена ООН права поставити важливе для нього питання до порядку денного ООН - найбільш представницької всесвітньої організації. Такі дії суперечать букві і духу Статуту ООН, а також правилам процедури Генеральної Асамблеї», - підкреслюють у МЗС України.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що неконструктивна позиція Російської Федерації йде урозріз підходам світової спільноти в оцінках природи Голодомору. «Це відображено, зокрема, в одностайно прийнятій 23 жовтня 2008 року Європейським парламентом Резолюції по Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Цією Резолюцією Голодомор визнаний «жахливим злочином проти українського народу» і «злочином проти людства». У документі Європарламенту також виражені співчуття українському народу, який постраждав від Голодомору 1932-1933 рр. в Україні», - нагадує МЗС України.

Робота щодо включення питання щодо Голодомору 1932-1933 рр. в Україні до порядку денного Генеральної Асамблеї ООН продовжується.