Сомалійські пірати, які утримують український суховантаж «Фаїна» з танками та іншим озброєнням на борту, вирішили не висаджувати у повітря судно, оскільки у переговорах про його звільнення намітився прогрес, повідомив представник піратів Сугуле Алі.
«Ми відкликали її (погрозу)», - повідомив Алі по супутниковому телефону з борту «Фаїни».
За його словами, переговорний процес іде «дуже добре».
Представник морських розбійників відмовився уточнити, з ким саме пірати ведуть переговори.
Раніше повідомлялося, що вони обговорювали умови звільнення судна з його власником, повідомляє «РІА «Новини».
Українська компанія Tomex Corp., що експлуатує суховантаж, відмовилася прокоментувати повідомлення про переговори.
Судно «Фаїна», захоплене 25 вересня, перевозило 33 українських танки Т-72, а також зенітно-кулеметні установки, гранатомети, боєприпаси. На момент захоплення на «Фаїні» був один громадянин Латвії, 17 громадян України і троє росіян. Капітан судна - громадянин Росії Володимир Колобков - помер від серцевого нападу. Пірати погрожують убити заручників у разі силової операції щодо їхнього звільнення.
Спочатку пірати запросили за звільнення судна 20 мільйонів доларів, пізніше понизили суму викупу до 8 мільйонів. 10 жовтня вони погрозили висадити «Фаїну» разом з екіпажем у повітря, якщо упродовж трьох днів не отримають викуп.
13 жовтня Президент України Віктор Ющенко доручив МЗС та Раді нацбезпеки і оборони вжити додаткових заходів для розв’язання проблеми звільнення українських громадян, захоплених піратами на судні.
Досі немає ясності у питанні про те, хто є одержувачем військового вантажу. За офіційною версією, танки та інша зброя призначалися для кенійської армії. Проте зі слів самих піратів, судно мало в обхід міжнародного мораторію доставити озброєння повстанцям Південного Судану, де йде громадянська війна. Ця інформація була підхоплена засобами масової інформації, а Бі-бі-сі навіть представило копії документів на вантаж, із яких нібито витікає, що контракти на постачання зброї були укладені урядом Кенії від імені властей Південного Судану.
Україна і Кенія відкидають звинувачення у порушенні норм міжнародного права, а Судан наполягає, що не має стосунку до військового вантажу.
