Суспiльство

Україна відкликала резолюцію по Голодомору з ООН?

Україна відкликала резолюцію по Голодомору з ООН?

На офіційному сайті МЗС Росії розміщено повідомлення про те, що Україна відкликала з ООН проект резолюції про Голодомор.

У повідомленні мовиться «про провал затії України щодо «голодомору» в Раді ООН з прав людини», в якому мовиться, що «24 вересня делегація України в Раді ООН з прав людини, не отримавши практично ніякої підтримки, вимушена була офіційно відкликати внесений нею раніше проект резолюції «Пам'ять про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні».

МЗС Росії заявляє, що вважає це єдино вірним кроком, додаючи при цьому: «Схоже, що й українська сторона починає усвідомлювати конфронтаційність і безперспективність своєї ініціативи».

У повідомленні підкреслюється, що в Раді ООН з прав людини і в Генеральній Асамблеї Росія продовжує і продовжуватиме проводити лінію на недопущення до порядку денного «конфронтаційних тем і сюжетів, що не мають нічого спільного із справою заохочення і захисту прав людини і направлених на досягнення кон'юнктурних політичних вигод», - повідомляє «УНІАН».

У російському МЗС також заявляють, що «історію треба залишити історикам, а ООН повинна займатися своїми прямими обов'язками – підтримкою міжнародного миру і безпеки, сприянням розвитку і зміцненням режиму заохочення і захисту прав людини в світі».

У той же час, прес-служба МЗС України не коментує цю інформацію. «Ми не коментуємо цю заяву», - сказали в прес-службі МЗС України.