Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк не дав можливості народним депутатам сьогодні прийняти в цілому законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за незаконний розпуск парламенту.

Сьогодні депутати в першому читанні прийняли проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткових заходів по забезпеченню виконання Конституції України».

Народні депутати від фракцій БЮТ і Партії регіонів наполягали, щоб сьогодні парламент проголосував за цей законопроект у другому читанні і в цілому, - передає «УНІАН».

Яценюк нагадав, що жодного разу ВР не приймала законопроект як закон того ж дня, що і в першому читанні, якщо хоч би в одного народного депутата є заперечення щодо документа.

Ще на ранковому засіданні спікер зазначив, що як мінімум в одного депутата, тобто у нього, будуть заперечення щодо ухвалення цього законопроекту в другому читанні.

У результаті парламент зміг лише проголосувати про скорочення процедури підготовки цього законопроекту до другого читання.

Коли Яценюк заперечував проти розгляду законопроекту сьогодні в другому читанні, депутати почали шуміти, після чого він сказав: «Можна ж себе нормально поводити. Ну, що ж ви кричите, як у зоопарку».

Як повідомляв ForUm, сьогодні Верховна Рада України в першому читанні прийняла проект закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо додаткових заходів по забезпеченню виконання Конституції України)», внесений депутатами Олександром Лавриновичем (Партія регіонів), Андрієм Портновим і Святославом Олійником (БЮТ). Документом передбачається встановити кримінальну відповідальність за незаконний розпуск парламенту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

479