Суспiльство

На шахти Луганщини поставляли неякісне устаткування

Співробітниками Управління СБУ в Луганській області виявлено факт постачання на шахту неякісного устаткування, експлуатація якого могла створити загрозу безпеці гірників. Про це повідомляє прес-служба Управління СБУ в Луганській області.

Правоохоронці встановили, що на адресу луганської компанії за бюджетні кошти однієї із харківських фірм, яка виграла відповідний тендер, була поставлена партія рейкових провідників (спеціальні пристрої, які використовуються для переміщення і гальмування кліті у шахтному стовбурі, – ред.), передає «УНІАН».

За умовами договору, рейкові провідники мали відповідати вимогам стандартів виробника, мати паспорт або сертифікат якості, дозвіл Держгірпромнагляду на використання товару. Згідно з документом, постачальник виконав усі умови. Проте співробітники обласного Управління СБУ з'ясували, що провідники виготовлені різними заводами і до використання непридатні.

Згідно з висновками Донецького НДІ судових експертиз і Територіального управління Держгірпромнагляду по Луганській області, застосування цих пристроїв у шахті неприпустимо. Їх експлуатація у вертикальному стовбурі, де рухається кліть з людьми, створила б велику загрозу безпеці шахтарів.

Всю партію рейкових провідників, що надійшла на вугледобувне підприємство, вилучено.