До 600-річчя Чернівців 17-24 серпня Асоціація єврейських організацій і общин України проведе Тиждень єврейської історії і культури Буковини. Про це на прес-конференції в Чернівцях повідомив голова Асоціації єврейських організацій і общин України, відомий у минулому дисидент, колишній чернівчанин Йосип Зісельс.
За його словами, «кульмінаційною подією» стане друга міжнародна конференція «Культура і мова ідиш», в якій візьмуть участь понад 40 професорів з 15 країн. Перша така конференція 100 років тому також проводилася у Чернівцях.
Також, за словами Зісельса, у Чернівцях відкриють музей єврейської культури й історії Буковини, де покажуть унікальний документ – молитву за Франца І на івриті, датовану 1792 роком. Придбаний цей раритет на аукціоні в Ізраїлі і буде презентований музею, - повідомляє «УНІАН».
Фонди майбутнього музею поки що формуються на громадських засадах, але вже мають багато раритетів. За словами Зісельса, «в світі є безліч предметів, документів і фотоматеріалів з історії єврейської общини Буковини, які з часом поповнять експозицію музею у Чернівцях».
До 600-річчя Чернівців місцева єврейська община також планує відновити роботу історичної синагоги, яку їй передала міська рада.
Зісельс повідомив, що під час Тижня єврейської історії і культури Буковини відбудеться виставка «Єврейська книга на Буковині» з фондів місцевих бібліотек і приватних колекцій відомих єврейських сімей, виставка картин довоєнних єврейських художників, а також єврейських листівок, концерт клезмерської музики, сольні концерти і авторські вечори єврейських виконавців і поетів, які мають буковинське коріння.
