Канікули Верховної Ради не за горами, але нового бюджету щось не видно. Немов зла доля накрила всю законодавчу будівлю на Грушевського: не встигли стихнути пристрасті навколо НАТО, як парламентська трибуна знову починає порошитися, але вже з вини БЮТ. «Тягнуть час», - говорить народний депутат від фракції Блок Литвина Олег Зарубінський. - Вони розуміють, що якщо цей бюджет не пройде, а голосів у них немає, отже, це стане сигналом, що немає коаліції».

Про продовження чергової парламентської кризи, пов'язаної, цього разу, з бюджетом, а також про поточні проблеми законодавчого органу перед канікулами ForUm і поспілкувався з Олегом Олександровичем.

- Чи дочекається парламентська трибуна звільнення ?

- Я думаю, що це малоймовірно, тому що БЮТ, і прем'єр-міністр зокрема, не зацікавлені в ухваленні бюджету. Сьогодні Володимир Михайлович виступив із заявою перед журналістами і дав абсолютно жорстку і прозору оцінку тому, що відбувається в парламенті.

- Чи варто її розблоковувати взагалі? Робота почнеться? Чи надовго?

- За календарним планом, а його ще ніхто не міняв, завтра о 12 годині має відбутися закриття цієї сесії.

- Значить, до канікул бюджет таки не розглядатиметься?

- Щойно вийшов Арсеній Петрович і сказав, що бюджетний комітет почав роботу і що завтра, можливо, буде винесено на голосування бюджет, але тут же додав, що «надії, напевно, марні».

Це зайвий раз підтверджує те, що ті, хто сьогодні, здавалося б, повинні просувати бюджет, фактично не зацікавлені в голосуванні за цей бюджет і, відповідно, не зацікавлені в роботі Верховної Ради.

- Чому, по-вашому, БЮТ не хоче голосувати за свій же бюджет?

- З трьох причин. Причина перша – технологічна: вони розуміють, що якщо цей бюджет не пройде, а в них голосів немає, отже, це стане сигналом не тільки для українського суспільства, але і для всього світу, що коаліції немає. Це означає, що всі посади, які вони займають, - сумнівні, тому що путівку у владу, в посадове крісло, в чиновницькі кабінети дає саме парламентська більшість. А якщо за такий важливий урядовий документ, як бюджет, не голосує урядово-парламентська коаліція, то тут уже, як мовиться, без коментарів.

З іншого боку, чого гріха таїти, їхній бюджет - бездарний. Так говорять навіть багато представників цієї фантомної коаліції. Причому бездарний з усіх питань - і за змістом, і за технологічним виконанням: у тексті дуже багато фактологічних помилок.

І по-третє, цілком можливо, що є зацікавленість у тому, щоб у ручному режимі керувати економікою.

- Значить, БЮТ просто тягне час до канікул?

- Безумовно. Вони саме затягують процес. Учора відкласти засідання бюджетного комітету фактично на цілу добу запропонували саме вони. І не просто запропонували: більшістю голосів було ухвалено це рішення.

- Мінфін повинен обговорити зміни до бюджету з кожною фракцією парламенту. Чи є сенс у цьому?

- Немає ніякого сенсу. Треба готувати нормальний бюджет і не давати його в останній пленарний тиждень, у той час, коли можна було чотири місяці над ним нормально попрацювати, давно все узгодити з фракціями, знайти взаємоприйнятні рішення і так далі. Якби було таке бажання, то очевидно, що депутатам бюджет роздавався би не увечері в понеділок останнього пленарного тижня. Адже так?!

- Як щодо чуток про її переформатування? У Блок Литвина поступали якісь пропозиції? Якісь переговори з цього питання велися?

- Ми ніяких переговорів щодо переформатування коаліції не вели.

- І не збираєтеся?

- Я думаю, що зараз питання про переформатування парламентської більшості у зв'язку з тим, що ця сесія Верховної Ради припиняє своє функціонування, не є актуальним.

- Майже всі політичні сили і більшість представників влади не бачать світла в кінці тунеля парламентської кризи. Так що ж, нові вибори до Ради все-таки будуть?

- Вихід є. Ми запропонували його. Він називається план невідкладних дій. Не пропозицій, не якихось теоретичних припущень, а саме дій. У ньому хронологічно прописано, що потрібно робити і в якій послідовності. Отже вихід є.

- Тобто заяви про те, що вийти з парламентської кризи можна лише за допомогою нових виборів, - дуже категоричні?

- Звичайно. Про які нові вибори може йтися?! Сенс?! Це занадто категоричні думки. Це, безумовно, один з варіантів. Але наша фракція, як мені здається, пропонує варіант значно кращий.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1535