Не дивлячись на наявність двох свят – Дня Конституції і Дня молоді, БЮТівці вирішили попрацювати: вчора був проведений міжпартійний з'їзд БЮТ, на якому вирішили долю екс-члена коаліції Ігоря Рибакова - його виключили з фракції БЮТ. Не дивлячись на сподівання деяких парламентаріїв на те, що Ігор Олександрович одумається і повернеться під крильце демократичної більшості, цього не сталося. Довелося, рятуючи коаліцію, вдатися до радикальніших заходів. Не дивлячись на туман навколо виключення депутата із фракції, ForUm’у вдалося дізнатися у народного депутата від фракції БЮТ Івана Деньковича деякі подробиці «справи Рибакова».

- Яка доля все ж таки спіткала Рибакова? Він був виключений із БЮТ?

- Учора був з'їзд, на якому було ухвалено рішення про виключення цієї людини зі списків БЮТ і, відповідно, про позбавлення його депутатського мандата. І це рішення буде направлене у Центрвиборчком.

Мені здається дуже дивним, що Рибаков потрапив у списки БЮТ взагалі: він був далекий від ідеології блоку, він ніколи не сповідував ідеї БЮТ, вони його ніколи не цікавили.

Загалом, інтереси Рибакова у БЮТ відстоював Губський. Який, мені здається, у ситуації, що склалася, винен теж: він добивався місця для Рибакова, а, загалі-то, добився пекла для БЮТ.

- А якщо ЦВК відмовиться припинити повноваження Рибакова, БЮТ подаватиме до суду?

- Так, подаватиме.

Якщо ти включений у списки БЮТ, значить, тобі імпонують ідеї цієї фракції. І якщо ти за цими списками проходиш до парламенту, відповідно, ти повинен виконувати рішення фракції, дотримуватися її ідей. А якщо ні, то складай свої депутатські повноваження і йди в іншу політичну силу або гуляти. Це абсолютно нормальні речі.

- Як думаєте, сам Рибаков оскаржить рішення фракції?

- Думаю, що буде.Але також маю сказати, що не можна говорити, що Рибаков один. За ним стоять люди, тобто він виконав рішення цих людей. От і все.

- При якому розкладі можливе повернення Рибакова у БЮТ?

- БЮТ уже ніколи не прийме Рибакова назад. Поставлено остаточну крапку. Зрадників ніколи не прощають і не повертають.

- Ходили чутки, що серед БЮТівців є й інші «блудні сини», які готові залишити коаліцію.

- Подібна інформація була озвучена на фракції. Прізвища, правда, не називалися.

Думаю, що більше ніхто не покине коаліцію, хіба що боягузи.

- Арсеній Яценюк завтра зустрінеться з лідерами парламентських фракцій, які не входять у коаліцію. Як ви думаєте, про що йтиметься?

- Насамперед, я думаю, розглядатимуться питання щодо змін до бюджету. І, можливо, торкнеться питання про коаліцію, в плані - чи є вона, чи її все-таки немає.

- Чи зможуть про щось домовитися?

- Розумієте, Блок Литвина постійно веде подвійну гру, тобто, начебто, він з одними, але також і з іншими, і ще з третіми. Комуністи стоять на своєму, «регіонали» ж мають власний погляд на те, що відбувається. У цих умовах, швидше за все, ні до чого вони не прийдуть, ні про що не домовляться.

- А переформатування парламентської більшості можливе?

- Ні. Цього не буде.

Учора відбувся міжпартійний з'їзд БЮТ, на якому один парламентарій був позбавлений депутатського мандата. Значить, на його місце має прийти наступний за членським списком. Якщо так же стосовно свого екс-коаліціанта вчинить фракція Ющенка, і якщо голосуватиме Іван Плющ, то нині чинна коаліція набере потрібну і достатню кількість голосів.

- Тобто у коаліції є 228 голосів, як і заявляла Тимошенко?

- Рішення про створення нинішньої парламентської більшості ухвалювали дві сторони – БЮТ і НУ-НС. Особисто я вважаю, що якщо таке рішення було ухвалене, значить, всі народні депутати з обох фракцій автоматично погодилися стати членами демократичної коаліції. Але зараз декілька депутатів, зокрема Плющ, вважають зовсім по-іншому.

Моя думка, що зараз фракції повинні вирішити: або їхні народні депутати, перебуваючи у Верховній Раді, виконують рішення фракції, або вони - ніхто. Одне з двох, третього не дано.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

995