Суспiльство

Німеччина заявляє, що не проти приєднання України до ПДЧ

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Райнгард Шеферс відзначає поглиблення військово-політичної співпраці з Україною, враховуючи її майбутню європейську і євроатлантичну інтеграцію. Про це посол заявив на презентації Асоціації випускників Академії командного складу Бундесверу з числа офіцерів Збройних Сил України. Захід відбувся сьогодні в Києві у приміщенні Посольства Німеччини в Україні.

«Можливо, після Бухарестського саміту НАТО весь світ подумав, що Німеччина виступає проти євроатлантичних устремлінь України. Але це не так. І наявний високий рівень військово-політичної співпраці обох країн є яскравим свідченням цього», - зазначив Шеферс.

Він наголосив, що Німеччина є однією з країн-членів НАТО, які впевнені, що Україна рано чи пізно набуде членства в Альянсі, повідомляє «УНІАН».

«Україна отримала певні зобов'язання, які вона повинна виконати до грудня поточного року, щоб приєднатися до Плану дій щодо членства (у НАТО). Сьогодні ми спостерігаємо за Україною, і сподіваємося, що вона виконає свої зобов'язання», - сказав посол.

Шефер зазначив, що плідна співпраця і взаєморозуміння між українськими і німецькими військовослужбовцями є запорукою успішного виконання завдань щодо підтримки безпеки на європейському континенті.

Як повідомляв ForUm, 2-4 квітня у Бухаресті відбувся 59-й саміт НАТО. На ньому Рада НАТО ухвалила рішення відкласти до грудня приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО. Серед країн, які відмовилися підтримати приєднання цих держав до ПДЧ, були Німеччина та Франція.

20 травня Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Шеферс в інтерв'ю газеті «День» заявив, що зараз не час вирішувати питання про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО з подальшим наданням їй статусу кандидата на вступ до Альянсу.