Під час онлайн-конференції, яка відбулася на ForUm’і 20 травня, міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко пообіцяв, що проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в Україні в 2012 році пройде на найвищому рівні. «Євро-2012 відбудеться в Україні і Польщі. У мене немає сумнівів: Україна забезпечить підготовку і проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу на найвищому рівні», - підкреслив він.

Крім того, Павленко розповів про відносини з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, а також про роботу підконтрольного йому відомства.

Наталья: Юрий Алексеевич, скажите, не жалеете, что пришлось оставить пост губернатора? Министром быть лучше?? :) Интересуетесь вообще Житомирской областью?

Юрий Павленко: Всіх вітаю! Готовий відповідати на будь-які ваші запитання.

Шановна Наталія! Не думаю, що можливо застосовувати такі категорії як «шкодувати» чи «яка посада краще», коли йдеться про державні посади. Обіймати такі посади - це величезна довіра та відповідальність. Голова облдержадміністрації – людина, яка відповідає за життєдіяльність області і кожної окремої людини в ній. Міністр бере участь у формуванні державної політики в сферах, за які несе персональну відповідальність, що визначають та впливають на життєдіяльність країни. Тому, якщо людина працює віддано, якщо їй цікаво, вона лишає частинку себе на колишньому місці роботи. Але впевнений, що на кожній з цих посад потрібно пропрацювати мінімум по 3 роки, для того, щоб відчути результати своєї роботи.

Мені не соромно за десять місяців в 2007 році моєї роботи на посаді голови облдержадміністрації. За темпами соціально-економічного розвитку Житомирщина піднялася з 19 (результат 2006 року) на 8 місце. За цей час зросла середня заробітна плата, темпи зростання якої були одними з найвищих в Україні. Значно зменшилася заборгованість по заробітній платі, зросла кількість пирбуткових підприємств, темпи промислового виробництва, інвестицій, доходи до місцевих бюджетов тощо. Це дало змогу започаткувати цілий ряд соціальних, гуманітарних проектів, збільшити видатки на соціальний захист, соціальне забеспечення жителів області, які і сьогодні продовжують втілюватися.

Инга: Скажите, почему так отрицательно относится государство к усыновлению иностранцами?

Юрий Павленко: Україна насправді, на жаль, на сьогоднішній день є країною-донором. Тобто віддає своїх дітей на міждержавне усиновлення. Для мене особисто і для Міністерства пріоритетним є національне усиновлення, потім - опіка, потім - прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. І лише після цього розглядається - міжнародне усиновлення.

Якщо проаналізувати законодавчу базу України, то у нас підлягають міждержавному усиновленню лише діти, які перебувають у закладах. Зі 103 тисяч дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, мають право на усиновлення лише 26 тисяч.

Якщо виходити з інтересів дитини, то, звичайно, їй краще виховуватися в повноцінній родині - де є мати та батько. Тому і була введена заборона на усиновлення детей одинокими особами.

За статистикою поодинокі чоловіки в Україні дуже рідко усиновляють дітей. А от іноземці чоловіки, навпаки - вважають за потрібне мати дитину. При цьому є просто шокуючі, жахливі приклади.

Відстежити подальше життя усиновленої дитини за кордоном має консульський відділ, в якому 4-5 людей.

Наприклад в США, 9 тисяч усиновлених дітей з України. Якщо поділити на 220 робочих днів, то виходить 40 дітей щодня необхідно перевірити працівникам консульського округу.

Ще на початку 90-х років почала свою роботу Гаазька Конференція приватного права, згідно якої усиновлена дитина набуває громадянства в країні, до якої їде. Це означає, що про дитину піклуватиметься держава, а ми маємо право вимагати, щоб соціальні служби звітували про неї.

Першу пропозицію щодо ратифікації Гаазької Конвенції Кабінетом Міністрів внесено ще у 1998 році. Друга спроба була у 2002-му. Третя - через 4 роки у 2006-му. Три склади Кабміну просили Верховну Раду підтримати пропозицію, але три склади парламенту відмовлялися. Зараз ми плануємо четвертий раз звернутися до народних депутатів з приводу ратифікації Гаазької Конвенції.

Це питання, до речі, не політичних дебатів, а відповідальності за життя і здоров’я 18 тисяч дітей, які сьогодні влаштовані в сім’ях за кордоном.

Максим: Юрий Алексеевич, скажите, пожалуйста, на сколько подорожали путевки, и будет ли вообще в этом году оздоровление?

Юрий Павленко: Цього року ми плануємо оздоровити протягом літа близько трьох млн. дітей шкільного віку. На жаль, ціна на путівки в цьому році зросла всередньому більше як на 30%. Так, орієнтовна вартість одного ліжко-дня в дитячих оздоровчих закладах влітку 2008 році складає: ДП „УДЦ „Молода гвардія» - 111,00 (у 2007 році - 85,71) – вартість збільшено на 30%, ДПУ„МДЦ „Артек»- 187,74 (у 2007 році - 143,00) – вартість збільшено на 30%, Київська обл. Чернігівська обл. Житомирська обл. - 70,00-90,00 (у 2007 році - 55,00-70,00) – вартість збільшено на 30-35%, АР Крим Одеська обл. Миколаївська обл. - 85,00-120,00 (у 2007 році - 65,00-90,00) – вартість збільшено на 30 - 33%.

За інформацією з регіонів, влітку 2008 року планується робота понад 18 тис. дитячих оздоровчих закладів, з них понад 15 тис. закладів з денним перебуванням і всього 853 стаціонарних та 87 - санаторного типу.

Під особливим контролем організація оздоровлення дітей соціально уразливих категорій. Планується оздоровити 92 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (у 2007 - 90% ). Кількість оздоровлених дітей військовослужбовців та працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів та журналістів буде збільшено до 90 %. Прогнозований показник оздоровлення дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей складає 56 %.

Завершено моніторинг всіх оздоровчих і відпочинкових закладів. Завдання цього року - підвищити якість послуг, забезпечити безпеку та здоров'я кожної дитини. Вразі виявлення порушень, прошу негайно інформувати Міністерство.

Росич: Есть ли у вас данные, сколько построено спортплощадок с искусственным покрытием и каковы перспективы такого строительства?

Юрий Павленко: Якщо ми говоримо конкретно про спортивні майданчики зі штучним покриттям для ігрових видів спорту, то в 2005 році було збудовано 90, в 2006 році - 130, в 2007 році - 80, в цьому році заплановано не менше 150.

Росич: Как Вы думаете, чтобы быть государственным управленцем достаточно быть магистром государственного управления, закончив Украинскую академию государственного управления при Президенте Украины? И когда мы увидим выпускников Кембриджа и Оксфорда (обещание Ющенко на майдане) на высоких должностях в правительстве и в других структурах гос. управления?

Юрий Павленко: Такі люди є, я їх знаю.

Роман (Киев): Юрий Алексеевич, буду Вам признателен, если прокомментируете следующее: с 2005 года ваше Министерство проводит тендеры по строительству спортивных площадок из искусственной травы. Все эти годы активно лоббировались «карманные компании», которые становились победителями тендеров. Как результат, качество спортивных площадок оставляет желать лучшего. На сегодняшний день сложилась весьма плачевная ситуация с построенными площадками в 2006 и 2007 году - 90 % площадок уже непригодны и травмо опасны для использования. Почему Министрество уделяет внимание только ценовым и количественным показателям, а такой параметр качества как – долговечность, износостойкость и безопасность не применяется?

Буду весьма признателен за Ваш ответ. С уважением, Роман.

Юрий Павленко: Пекреконаний, що тендер відбудеться відповідно до законодавства, і в ньому переможуть найкращі. Якщо ви маєте конкретні факти, прошу негайно мені їх надати для розгляду. Анонімок принципово не розглядаю, а критикувати завжди легше, ніж робити конкретні справи.

Загалом хочу поінформувати, що за час реалізації програми будівництва спортивних майданчиків в 2005-2007 роках, їх збудовано лише за кошти державного бюджету близько тисячі. В цьому році ми плануємо збудувати не меньше 400 нових спортивних майданчиків в Україні.

Абросимов г.Одесса: Демократия - это власть народа страны. И только народ определяет пути развития страны. Президент обязан озвучивать мнение большинства народа. Почему же вы, оранжевые, на каждом углу кричащие, что вы принесли демократию в Украину, не изучив мнение народа по поводу НАТО, берете на себя ответственность и тайно от народа и депутатов пишите какие-то там обращения? Вы готовы уважать народ Украины и его мнение, или будете уважать, когда мнение большинства народа будет совпадать с вашим?

Юрий Павленко: Я особисто є прихильником вступу Украиїни до НАТО і до Європейського союзу. Переконаний, що такий вибір України забеспечить її безпеку, послідовний розвиток, зростання добробуту українців до рівня розвинутих європейських держав. Чим швидше ми це зробимо, тим краще для нас.

Я поважаю думку кожного, тому готовий щохвилини відстоювати свою позицію, аби вибір України на всенародному референдумі був на користь европейської та евроатлантичної інтеграції.

Иван: В городе Вознесенске Николаевской области молодую женщину инвалида II группы с двумя детьми (13 и 17 лет) местные власти пытаются лишить предоставленной ей дополнительной жилой площади и вынудить её проживать на 12 кв\м жилой площади. Можете ли Вы и подчинённые Вам службы защитить права детей, предусмотренные Конвенцией о правах ребёнка и Конституцией Украины или День защиты детей это только красивые слова о правах детей? Её адрес: ул. Октябрской революции 23, кв. 7.

Юрий Павленко: За данним зверненням створена відповідна комісія, яка вивчає всі юридичні обставини, законність дій Вознесенського міськвиконкому. Питання перебуває на моєму особистому контролі. Загалом хотів би проінформувати, що до повноважень Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту входить координація діяльності місцевих органів виконавчої влади, у тому числі пов'язаної з питанням захисту житлових та майнових прав дітей.

Так, тільки протягом останнього року службами у справах дітей, які є структурними підрозділами Міністерства на місцях:

- виявлено 664 випадки порушення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- направлено 164 позови до суду;

- направлено 166 справ до прокуратури;

- відновлено 313 прав на житло;

- попереджено 727 випадків незаконного продажу житла.

Указами Президента України неодноразово наголошувалося про необхідність підвищення відповідальності місцевих органів виконавчої влади за дотриманням законодаства стосовно житлових та майнових прав дітей.

Окрім цього, Указом Президента України від 5 травня 2008 року № 411 «Про заходи щодо забеспечення захисту прав та законних інтересів дітей» передбачено внесення змін до законодавчих актів щодо збереження та захисту житлових та майнових прав дітей.

Позиція Міністерства спільно з Генеральною прокуратурою України є жорсткою та безкомпромисною до порушників прав дитини.

Росич: Когда всё-таки НУ начнет борьбу с коррупцией на деле, а не на словах. Вот у Вас какой автомобиль? Я, например, знаю и вы, конечно, тоже, что у чиновников среднего звена автомобили по несколько десятков тысяч долларов. Почему, как Вы думаете?

Юрий Павленко: Коррупція - це зло, яке підриває успішний розвиток держави. Для її приборкання необхідна консолідація всіх гілок влади, всіх політичних сил. Вірю, що рішення, ініціативи, які ухвалені Президентом України, «Нашою Україною», демократичною коаліцією, будуть реалізовані. Спрут коррупції, який проник в усі сфери нашого життя, буде знищений. Один з рецептів: невідповідність доходів чиновника та членів його родини має стати підставою для порушення кримінальної справи та пожиттєвою забороною займати державну посаду.

На жаль, з 2002 року особистого автомобіля не маю, сьогодні користуюсь в робочий час службовим WV.

Росич: В 1999 г. Вы закончили Украинскую академию государственного управления при Президенте Украины Кучме. А потом резко выступили против него. Зачем?

Юрий Павленко: Приємно, що ви цікавитесь моєю біографією. Однак, у 1998 році я закінчив Українську академію державного управління при Президентові України. Імені Президентів вона не носить і на сьогодні Академія продовжує успішно готувати кадри для державної служби.

Хочу зазначити, що виступав і буду виступати проти політики, що не відповідає інтересам українського народу. Навіщо я це роблю, відповім коротко – інакше не уявляю свого життя.

Ольга: Тимошенко очень не любит министров-»нашеукраинцев». Какие у Вас с ней сложились отношения? Есть ли камни преткновения в общении с премьером? Спасибо.

Юрий Павленко: Відносини Прем’єр-міністра і Міністра не ґрунтуються на основі поняття любить - не любить. З Прем’єром у мене нормальні, робочі відносини. Досягнення найкращого результату роботи передбачають різного роду дискусії. Це абсолютно нормально, адже тільки у дискусії народжується істина. Я маю свою позицію і завжди буду її відстоювати.

Кирилл (Киев): Пойдете ли Вы на киевские выборы? За кого будете голосовать? :))

Как вообще расцениваете ситуацию с несложившимся единым кандидатом от «оранжевых»?

Юрий Павленко: На вибори ходив завжди і піду обов’язково. Вважаю, що саме так ми можемо заявляти про свою громадянську позицію, демонструвати свою політичну волю. Голосувати буду за «Нашу Україну-Народну Самооборону».

На жаль, амбіції окремих людей і політичних сил стали на заваді висуненню єдинного кандидата. Це черговий урок для демократичних сил.

Росич: Посмотрите на вопросы и увидите, что почему-то к Вам как министру спорта нет ни одного по Евро-2008. Почему, как Вы думаете?

Юрий Павленко: Евро-2012 відбудеться в Україні та Польші. Я не маю сумніву, Україна забезпечить підготовку та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу на найвищому рівні. Запитань немає тому, що робота Міністерства, в межах нашої компетенції, відповідає затверженому графіку, плану роботи та вимогам УЄФА.

Сергей: Не кажется ли вам что наше выступление на Олимпиаде будет слишком у же блеклым? Это вина спортсменов или отсутствие достаточного количества денег на подготовку? И когда ситуация изменится?

Юрий Павленко: На сьогодні українські спортсмени завоювали 212 «олімпійських ліцензій». Втім, попереду ще 5 «ліцензійних» змагань, ми прогнозуємо здобути ще 8-10 «ліцензій».

Україна буде представлена 28 видами спорту, хоча традиційно було - 25-27. Це вже крок вперед. Шанси на медалі маємо у вільній боротьбі, вітрильному спорті, спортивній та художній гімнастиці, легкій та важкій атлетиці, стрільбі з лука, плаванні, кульовій стрільбі, фехтуванні, академічному веслуванні, дзюдо, боксі, велоспорт-треку, сучасному п'ятиборстві. Сподіваюсь на нагороду в великому тенісі. Загалом у кожному з видів спорту, в яких представлені українці на Олімпіаді, ми можемо розразовувати на успішний виступ спортсменів. Міністерсво спільно з Національним олімпійським комітетом створює всі необхідні умови для забезпечення «олімпійців».

І хоча прогноз невдячна справа, станом на грудень місяць 2007 року фахівці Міністерства та Олімпійського комітету, проаналізувавши результати виступів українських атлетів на міжнародних стартах, прогнозували можливість одержання в Пекіні 12-14 медалей. Цей прогноз мене особисто не задовольнив, тому в результаті вжитих протягом останніх чотирьох місяців заходів, думаю, кількість нагород буде більшою.

На найближчому засіданні Національної ради з питань фізичної культури і спорту при Президенті України, ми спільно з НОКом представимо нову сучасну систему олімпійської підготовки в Україні. Буде збільшено фінансування на будівництво нових спортивних об'єктів, заробітну плату вчителів фізкультури і тренерів, не менш як на 50% збільшено стипендії чемпіонам Олімпійських ігор, світу, Європи та видатним діячам фізичної культури та спорту.

Вірю в Україну, вірю в нашу перемогу! Дякую, до наступних зустрічей!

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

796