Свiт

У всьому світі скоро подорожчає одяг

Зростання цін на обробку бавовни і зменшення числа його виробників незабаром приведе до зростання вартості зроблених з бавовни продуктів.

За даними Economist Intelligence Unit використання бавовни в США в порівнянні з минулим роком впаде на 6.5 % до менш ніж 1 млн тонн, а в Євросоюзі – на 11 % приблизно до 460 тис. тонн.

Виробники одягу зазнають втрати через подорожчання сировини і зростання цін на нафту, оскільки це робить утримання фабрик все більш дорогим, а також здорожує доставку товару на закордонні ринки. В Індії текстильна промисловість знаходиться в кризі. У Китаї ж це вже привело до фінансових перешкод в області текстильного виробництва.

У США більшість фермерів, що займаються бавовною, переходять на вигідніші рослини, наприклад, соєві боби, кукурудзу і пшеницю, ціни на яких стрімко ростуть. Ціни на ці зернові культури піднялися в результаті діяльності виготівників біологічного палива і ринкових спекулянтів, - повідомляє «Погляд».

У результаті переорієнтації діяльності фермерів, «зменшення в США місць, що виробляють бавовну, приведе до зменшення використання бавовни ще на 15 %», - говорять фахівці з Міжнародного консультативного комітету з бавовни, що, у свою чергу, приведе до вирощування бавовни 9,5 млн акрів, кількості меншій, ніж у 2007 р. – 10,8 млн і значно меншій, ніж у 2006 – 15 млн акрів.

«Це, очевидним чином, підніме ціни на бавовну». Вже цього року світові ціни на бавовну зросли більш, ніж на 8 %, тобто 80 центів за фунт. Фахівці з фінансового ринку вважають, що зростання цін може бути навіть і більше.

Разом з тим піднялася також заробітна плата для робочих, особливо, в Китаї, так що все разом узяте, ймовірно, найближчими роками приведе до значного зростання цін на одяг.