Шоу має триває. Цього бажає і глядач, і, мабуть, самі учасники. Українське суспільство вже не перший тиждень спостерігає за протистоянням богів і титанів, якщо так, звичайно, можна охарактеризувати Секретаріат Президента Ющенка і Кабінет міністрів Тимошенко. Ніяк щось вони не можуть порозумітися. Цього разу приводом для сутичок послужила жінка, хоч і не золота, але і не проста - член ЦВК Жанна Усенко-Чорна. Глава держави зажадав її звільнення, на що глава уряду твердо відповіла: «Не дам!».

Що ж зробить політична фракція БЮТ, скільки ще триватиме ця «холодна» війна, що саме не подобається Президентові у роботі Усенко-Чорної та про інші події України політичної кореспондентові ForUm’у розповів нардеп із фракції БЮТ Іван Денькович.

- Іване Васильовичу, вчора Юлія Тимошенко заявила, що ваша політична сила у жодному разі не допустить звільнення Жанни Усенко-Чоної. Яким чином БЮТ захищатиме члена ЦВК?

- По-перше, буде голосування. По-друге, можна прийняти будь-які дієві заходи, щоб захистити її. Усенко-Чорна – це компетентний і інтелігентний представник нашої політичної сили.

- Чи не спровокує це черговий сплеск «холодного листування» між прем'єром і Президентом?

- Я думаю, що не повинне. Президентові варто логічно подумати, зробити правильні висновки і ухвалити правильні рішення.

- Чим же все-таки Усенко-Чорна так не догодила Ющенку?

- Перша причина полягає у тому, що вона є представником нашої політичної сили, і БЮТ її всіляко підтримує. Друга – Усенко-Чорна займає правильну правову позицію, згідно з законом. А це не всім подобається.

- Яким чином, по-Вашому, поводитиметься НУ-НС у цій ситуації?

- Я думаю, що нашу політичну силу підтримає не тільки НУ-НС, але й інші політичні фракції. Ті помилки, які робить Ющенко, вже всім неабияк набридли. Мають же бути якісь підстави, а не так, що йому не сподобалася та чи інша політична особа і він її звільнив, тому що «я так хочу». Так не повинно бути. Є закон. Якщо він був порушений, тільки тоді є підстави для звільнення.

Я впевнений в тому, що Україна – це демократична держава, у якій хоча і багато чого дозволено, але є закони, які повинні виконуватися. Конституцію не має права порушувати ніхто, починаючи з Президента і решта далі по вертикалі.

- Як Ви вважаєте, це листування між Секретаріатом і Кабміном припиниться взагалі?

- Рано чи пізно воно має завершитися. Час біжить швидко: міняються президенти, міняються прізвища. Пост президента, звичайно, залишиться, але прізвище. Якщо нинішній Президент не припинить це листування між Секретаріатом і Кабміном, то прийде наступний, який вже точно покладе йому край.

- Ющенко забракував постанову уряду про проведення земельних аукціонів. Проте на вчорашньому засіданні Кабміну представник Президента не зміг пояснити, що не влаштовує Главу держави у цій постанові. Заступник міністра юстиції Корнійчук вважає, що тут зіграли свою роль політичні розбіжності. А що з цього приводу думаєте Ви?

- Знаєте, історія повторюється: звільнення Усенко-Чорної, кадровий конфлікт з Сюзанною Станік. Ющенко вважає, що якщо він перша особа країни, він може робити, що захоче – підписати закон, не підписати, заблокувати постанову чи ні.

Я думаю, що здоровий глузд все-таки візьме верх, і наша держава, нарешті, отримає того Президента, якого вона заслуговує.

- Чому Президент Ющенко так хворобливо реагує на те, що у штабі Тимошенко працюють наближені до Віктора Медведчука люди? Це тільки зайвий привід, щоб ще раз підколоти прем'єра?

- Можливо, у штабі БЮТ і працюють люди – колишні наближені і до Кучми, і до Медведчука, але це, насамперед, розумні та професійні фахівці, люди, які знають свою справу. А ось у штабі Президента більшість персоналу керується не професіоналізмом, а емоціями. Ющенко розуміє, що штаб Тимошенко набагато сильніший у професійному плані, ніж його власний. Саме тому він так хворобливо і реагує.

- Спікер ВР Арсеній Яценюк попросив, щоб при внесенні змін до Конституції не було політичної конкуренції і боротьби. Чи під силу всім парламентським фракціям об'єднатися навколо ключових національних пріоритетів?

- Думаю, що так. Зараз відбувається створення спеціальної Тимчасової слідчої комісії з підготовки нової редакції Конституції. Це ідея БЮТ. Але Главі вона знову-таки чомусь не подобається. Усі політичні фракції «за» це створення, крім «Нашої України» і Президента України.

- Які шанси, Ви думаєте, має ідеальне голосування Яценюка у 450 голосів за нову Конституцію?

- Дуже малоймовірно, що за нову Конституцію проголосують усі 450 депутатів. Мені здається реальною цифра 390 чи біля того.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

908