Добре все-таки, що до нас приїхав головний американець Джордж Буш. У принципі, у нас і без нього не нудно, але з ним все ж таки веселіше. Який ажіотаж викликали підготовка до візиту, безпосереднє перебування Джорджа з дружиною в Україні та останнє «бувай» з трапу президентського літака. Він відлетів, але обіцяв поклопотати за нас в Румунії, де зараз проходить саміт Альянсу. Втім, народний депутат VI скликання із фракції КПУ Алла Александровська вважає, що Буш прилетів до Києва, щоб «продемонструвати фактичну підтримку політиці русофобства і розколу суспільства Ющенка» і «чинити певний політично-психологічний тиск на учасників саміту в Бухаресті».

Про останні події в Україні та у світі ForUm поговорив з Аллою Олександрівною.

- Як Ви можете розцінити візит Джорджа Буша в Україну? Він може вплинути на учасників Бухарестського саміту?

- Буш переслідує мету вплинути на учасників саміту – це однозначно. Я думаю, що його приїзд в Україну має і цю мету. Він хотів таким чином показати свою зацікавленість у вирішенні цього питання. Це по-перше.

По-друге, це доказ фактичної підтримки тієї політики, яка проводиться Ющенком, політики русофобства і розколу суспільства, яка робить Україну слабкою у політичному сенсі державою. До речі, Україна як слабка держава створює певну напруженість і в Європі: різні європейські держави абсолютно неоднозначно ставляться до тієї політики, яка проводиться у нас в Україні.

Приїзд Буша переслідує досить багато цілей, одна з яких - підтримати сприятливий для себе режим Ющенка.

- Який вердикт буде поставлений Україні та Грузії у Румунії?

- Я сподіваюся, що розсудливі політики приймуть рішення про те, що Україна не повинна бути в НАТО. Спираючись на позицію народу України, яка була заявлена і в акціях протесту, і в заявах різних політичних партій та окремих політиків, а також у стінах ВР, я сподіваюся, що наш голос буде почутий.

- Якими будуть наступні дії Компартії після оприлюднення, наприклад, позитивного рішення саміту?

- Історія ніколи не закінчується. Комуністи однозначно боротимуться проти того негативу, який несе з собою вступ України в НАТО. Будемо всіма силами протидіяти активній діяльності України в рамках НАТО, навіть якщо таке рішення буде ухвалено.

- Звідки КПУ дізналася інформацію про те, що Віктор Ющенко підписав розпорядження відправити українських солдатів до Афганістану?

- Президентом Ющенком був підписаний офіційний документ. І, природно, він став нам відомий.

Ми обурені цим розпорядженням Ющенка, яке фактично зобов'язує підлеглих йому чиновників високого рангу підписувати відповідну угоду.

Хочеться нагадати, як націоналісти активно використовували тему участі військового контингенту СРСР у подіях в Афганістані, як вони спотворювали цілі, завдання і факти міжнародної політики Радянського Союзу. А що сьогодні робить Ющенко? Союз надавав допомогу братській державі, і ця допомога була інтернаціональною і зрозумілою. Ющенко ж сьогодні нахабно і відкрито обслуговує інтереси США. Наших військових перетворюють на «гарматне м'ясо». Українського інтересу в Афганістані нема.

- Це стане причиною чергового блокування трибуни ВРУ вашою партією у вівторок?

- Тактичні рішення ухвалюються безпосередньо напередодні подій, тому сказати сьогодні, що ми робитимемо наступного вівторка, я не можу.

- Як Ви вважаєте, чому країни старої Європи не підтримують прагнення України і Грузії щодо приєднанню до ПДЧ? Чи справді дозвіл на початок реалізації ПДЧ нашим країнам - це непотрібна провокація Росії і обраного президента Дмитра Медведєва?

- З Росії роблять якесь страховисько. Я вважаю, що будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що насамперед країни Європи зацікавлені у політичній стабільності кожної європейської країни. Дестабілізація у будь-якій із цих держав має загальноєвропейський резонанс, який, звичайно, виходить і за рамки Європи. Тому, якщо в Україні розколюється суспільство через таке серйозне політичне питання, як вступ України в НАТО, то це не на руку Європі. Я думаю, що більшість європейських країн це розуміють, а також усвідомлюють, що США зацікавлені в ослабленні європейської єдності та у перешкоджанні створенню в Європі системи колективної безпеки, в якій могла б брати участь і Україна. Здається, ці питання всім зрозумілі.

- По-Вашому, Росія змириться з рішенням саміту, яким би воно не було?

- Росія не може змиритися з рішеннями, які можуть нести загрозу її національним інтересам. Російська Федерація зробила заяву, що наближення агресивного блоку НАТО до її кордонів – це загроза її національним інтересам. Це абсолютно справедлива правомірна заява.

- Учора Президент Віктор Ющенко висловився про те, що червоні прапори у нього асоціюються виключно з Голодомором і репресіями в Україні, і побажав, щоб незабаром у нашій державі була створена пронаціональна КПУ. Як ви можете прокоментувати такі заяви Глави держави?

- Це говорить про дуже низький рівень політичної культури нашого Президента. Ющенко не мав робити такі заяви. Цим він перекреслив пам'ять про Велику Перемогу, у тому числі і солдатів України у Великій Вітчизняній війні. Якщо правда, що його батько був радянським солдатом, що він воював, захищаючи свою Батьківщину – Радянський Союз, і був активним учасником ВВВ, тоді Ющенко, можна сказати, зганьбив пам'ять свого батька. Це абсолютно неприпустима заява для Глави держави.

Це неприпустима заява для культурної людини і з погляду моралі. У мене складається враження, що поняття «інтелігентна і культурна людина» до нашого Президента не відноситься.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3675