Не можна говорити про те, що Україна не хоче брати участь у створенні системи колективної безпеки. Про це на брифінгу у п'ятницю заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, передає кореспондент ForUm’у.

За словами Януковича, жодна держава світу не може собі такого сьогодні уявити. «Ми за, але є багато держав, зокрема, у центрі Європи, які активно співробітничають з НАТО, але вони не є членами Альянсу і поки що не збирається змінювати свій статус. Аналогічна ситуація й у нас в Україні», - впевнений він.

Лідер ПР зазначив, що цей факт дуже добре розуміють у Європі, і з його врахуванням ухвалюватимуть відповідне рішення на Бухарестському саміті у квітні.

Нардеп додав, що йдеться не про те, що не варто зважати на військовий, економічний і політичний потенціал НАТО.

Водночас нагадав, що, згідно з законом про нацбезпеку, вступ України до Альянсу має враховувати стратегічні взаємини з Росією. «А ми знаємо ставлення Росії до цього питання і відповідно ми знаємо ставлення до цього питання у нас в суспільстві, і не враховувати цього не можна», - сказав він.

Янукович заявив, що один із критеріїв вступу до НАТО - це досягнення консенсусу між політичними силами, громадянами України.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

453