Міжнародна команда вчених зафіксувала різке поширення смертельно небезпечних хвороб у всьому світі. За минулі 50 років смертельних хвороб на Землі стало в чотири рази більше. Приблизно 60% вірусів передалися людям від тварин.

Під час дослідження експерти Університету Колумбії і Center for International Earth Science Information Network (CIESIN, США) проаналізували 335 хвороб, що з'явилися в 1940-2004 роках, і зіставили результати огляду зі щільністю популяції і біологічною варіативністю дикої природи на планеті.

Смертельні хвороби чітко ділять країни за ознакою добробуту. Наприклад, у відсталих країнах найсерйознішою загрозою для їх жителів експерти бачать нові інфекції. У розвинених країнах найбільшу небезпеку представляють патогенні віруси, стійкі до антибіотиків, і нові захворювання, що з'явилися в результаті вживання хімічно оброблених харчових продуктів.

Дослідники відзначають, що старі інфекції швидко переміщаються в нові регіони і викликають епідемії. Пандемія СНІДУ, що імовірно бере свій початок з контакту людини з шимпанзе, привела до більш ніж 65 млн. випадків інфікування. А недавні спалахи атипової пневмонії, переносниками якої були китайські кажани, обійшлися світовим службам охорони здоров'я в 100 млрд. доларів, - передає «Newsru.com».

«Гарячими точками» інфекційних епідемій фахівці вважають африканські країни району Сахари, Індію і Китай. У меншій мірі небезпечні захворювання розвиваються в Європі і Південній Америці.

На думку головного інфекціоніста Центральної клінічної лікарні, члена-кореспондента РАМН Бориса Богомолова, існують великі ризики щодо поширення інфекцій з природних осередків зовні. «Цього року тільки для жителів Московської області є ризик поширення в дикій природі таких важких захворювань, як геморагічна лихоманка з нирковим синдромом, лаймоброліоз або хвороба Лайма, лептоспіроз, сказ, - перераховує експерт. - У Росії також зафіксовані в дикій природі осередки таких інфекцій, як чума і кліщовий енцефаліт».

Тенденція зростання ризику смертельних захворювань пов'язана перш за все із зростанням щільності населення і недосконалою методикою захисту людського організму від хвороботворних бактерій, - попереджають експерти Зоологічного суспільства Лондона. Якщо терміново не зайнятися розробкою можливої терапії і профілактикою нових хвороб, - говорять біологи, - буде упущено час. І тоді дуже скоро сферу дії патогенних вірусних варіантів неможливо буде контролювати. Наслідки в цьому випадку будуть жахливі, - відзначає видання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1027