Свiт

Аріелю Шарону виповнилось 80 років

26 лютого ізраїльському політикові, колишньому прем'єр-міністрові Ізраїлю Аріелю Шарону виповнюється 80 років. Два роки він провів у комі після того, як 4 січня 2006 року був госпіталізований з діагнозом крововилив у мозок. З тих пір політик не приходив до тями. Привітати ювіляра в лікарню «Тель а-Шомер» прийдуть тільки найближчі родичі, у тому числі і син Омрі, якому завтра належить відправитися у в'язницю.

Члени сім'ї стверджують, що останнім часом сталося деяке поліпшення в його стані. Аріель Шарон був відключений від апарату штучного дихання і тепер дихає самостійно. Сьогодні вони відвідають лікарню, це буде невесела зустріч ще і тому, що завтра 43-річний син Шарона Омрі відправиться у в'язницю для відбуття покарання.

У січні Вищий суд справедливості Ізраїлю (БАГАЦ) залишив у силі вирок, винесений окружним судом старшому синові колишнього прем'єра (сім місяців в'язниці), і відкинув будь-яку можливість апеляції. Омрі Шарон визнаний винним у порушенні закону про фінансування політичних партій напередодні виборів, в отриманні незаконних пожертвувань, а також дачі свідомо помилкових відомостей.

Завтра Шарон-молодший повинен буде з'явитися у в'язницю. Ув'язнений не отримає ніяких послаблень. Його розпорядок дня буде як і в інших в’язнів. Йому запропонують на вибір два види робіт: на заводі при управлінні в'язниць або ж по прибиранню в'язниці.

Управління в'язниць, за даними ізраїльської газети Ediot Ahronot, проте з розумінням віднесеться до проблем, пов'язаних з хворобою батька ув'язненого. Двічі на тиждень Омрі Шарону надаватиметься ніби відпуска по догляду за батьком. З в'язниці він виходитиме в цивільному одязі і без конвою. Відразу з лікарні йому слід повертатися за грати, - передає «Newsru.com».

Омрі Шарон, який кілька разів безуспішно намагався опротестувати рішення суду, вирушає у в'язницю з високо піднятою головою. «Я заплачу свою ціну. У мене немає скарг, я не благаю про помилування. Я не йду на плаху, а всього лише йду у в'язницю. Там я заведу нових друзів. Що в цьому поганого?» - сміється Омрі.

Як він говорить, єдине, що його турбує, що він, швидше за все, не зможе, як раніше, щодня відвідувати Аріеля Шарона. «Я ще не знаю, чи отримаю я звільнення під час ув’язнення . Я можу тільки передбачити, що – воно мені буде надано, щоб відвідати батька в лікарні».

З відходом Аріеля Шарона з політики в Ізраїлі закінчилася епоха лідерів-генералів, які почали свій шлях в окопах ще в часи першого прем'єра Давида БенГгуріона, а закінчили в кріслі члена уряду. До них можна віднести і колишнього прем'єра Іцхака Рабіна, застреленого в 1995 році єврейським фанатиком, і екс-начальника генштабу Рафаеля Ейтана, що втопився в морі у 2004 році, і колишнього міністра оборони, якого Володимир Висоцький назвав «стервом однооким» Моше Даяна, що помер від раку в 1981 році.

Аріель Шарон був учасником усіх воєн в історії єврейської держави, за винятком останньої, яка вибухнула з ліванською «Хізбаллах» у липні 2006 року, коли сам Шарон вже був у комі. Політична ж кар'єра генерала не була послідовна і бездоганна, але завжди привертала до себе увагу.

Наприкінці 70-х, будучи міністром сільського господарства, він всіма силами сприяв будівництву єврейських поселень на арабських територіях, у тому числі в секторі Газа. У серпні-вересні 2005 року він зніс ті самі поселення в Газа.

Правляча сьогодні в Ізраїлі центристська партія «Кадіма» («Вперед») теж була заснована в 2005 році Аріелем Шароном, який ради цього покинув лави іншої створеної ним партії, - правої «Лікуд» («Єдність»). Правда, якщо «Лікуд» існує з 1973 року, то «Кадіма» може виявитися менш «живучою» і, за оцінками експертів, витримає максимум ще одні парламентські вибори.

Зараз вдячні ізраїльтяни вирішили назвати ім'ям політика майбутній парк розваг. Їх не сильно бентежить, що поки на місці цього парку знаходиться найбільше в Ізраїлі звалище. Головне, що за планом уже за два роки тут буде найбільший в країні парк імені Аріеля Шарона.