Опозиція не здається і, як і раніше, продовжує блокувати трибуну, граючись своїми ж повітряними кульками. Роботою поки і не пахне. Лідери фракцій вкотре збираються у Яценюка, проте прийти до загального знаменника їм так і не вдається. Ці консультації починають нагадувати розмову глухого із сліпим. Тому громадськість завзято почала обговорювати тему чергових дострокових парламентських виборів. Проте, наприклад, фракції БЮТ дуже хочеться попрацювати ще в нинішньому скликанні. Один з представників цієї політичної сили Остап Семерак вважає, що незабаром ВРУ виконуватиме свої безпосередні функції – прийматиме закони. Про це і поточну політичну ситуацію в країні він розказав в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
- Остапе Михайловичу, як Ви думаєте, яка доля у парламенту шостого скликання?
- Я думаю, вдала. Парламент почав працювати. Правда, зараз він працює не зовсім у тому форматі, який визначений Конституцією і регламентом. Але, проте, політичні консультації – це також робота політиків. Я сподіваюся, що скоро ми безпосередньо приступимо до розгляду законопроектів.
- Вашого лідера Юлію Тимошенко звинувачують у тому, що непрацюючий парламент вигідний, передусім, їй.
- А чим вигідний непрацюючий парламент уряду? Він підготував проект бюджету і, згідно з рішенням парламенту, повинен до березня його внести, щоб ми розглядали, уточнювали економічні параметри розвитку країни і приймали ці зміни.
Якщо Ви говорите про оцінки політологів, які вважають, що дострокові вибори вигідні тільки фракції БЮТ, то ті дії, які робить уряд, ведуть до підвищення рівня підтримки нашої політичної сили і безпосередньо Юлії Тимошенко. Тому, якщо будуть дострокові вибори, я переконаний, що БЮТ набере ще більше голосів, ніж попереднього разц.
- Але у такому разі чи буде коаліція демократичних сил? Адже очевидно, що у «Нашої України» підтримка буде ще менше.
- Я не готовий робити прогнози, що «Наша Україна» набере ще менше. У будь-якому випадку, ми задекларували, що демократична коаліція створена на підставі ідейних принципів, а не на математичних розрахунках.
Звичайно, якщо БЮТ на наступних виборах набере більше, ніж 226 голосів, то необхідності шукати партнерів для позитивного голосування в парламенті не буде. Але, враховуючи те, що наша політична сила з НУ домовлялася на основі загальних ідейних підходів, думаю, було б правильно в такому форматі створювати коаліцію разом з нашими партнерами і працювати разом і далі. Роботи багато, тому навіщо відмовлятися від допомоги?!
- Ходять чутки, що ПР розблокує трибуну, якщо коаліція погодиться на відставку Юрія Луценка. Якщо ця інформація підтвердиться, більшість готова «пожертвувати» своїм міністром?
- Здається, Партія регіонів щодня придумує нові причини. Минулого тижня це було НАТО. Перед цим, коли почалося блокування трибуни, на порядку денному було питання створення комісії щодо розслідування діяльності мера Харкова Добкіна.
Напевно, у них багато лідерів, через це позиція фракції «розпливається», і щодня у них з'являється нова причина блокувати трибуну. Тому вимога «віддати на поживу» одного міністра, після чого вони стануть конструктивними – це чергова брехня, яка нам пропонується за «чисту монету».
- А взагалі, як повинен вирішитися конфлікт між Луценком і Черновецьким?
- Він 100 % повинен вирішитися в правовому полі. Наскільки мені відомо, правоохоронні органи, в даному випадку Генеральна прокуратура, розглядає це питання і надасть свої висновки.
Черновецький – лідер Християнсько-ліберальної партії, тому, я так розумію, він пішов за християнськими заповідями і пробачив громадянину Луценку. Таким чином, у принципі, конфлікт між двома громадянами – Луценком і Черновецьким – вичерпаний. Чому ПР бореться і захищає Черновецького, коли у нього вже немає претензій – невідомо.
- Але одна справа громадяни, інша справа – бійка двох урядовців після засідання РНБО.
- Ось мені цікаво, коли була бійка в Кабінеті Міністрів між Червоненком і прапорщиком, в Інтернеті дуже швидко з'явився відеоряд. Коридори Секретаріату Президента також знаходяться під спостереженням, але ніяких відеоматеріалів у ЗМІ немає. Можливо, все було не так, як нам розказують?
- А чи будуть у Києві дострокові вибори?
- Хотілося б, щоб вони були. Тим паче, що більшість політичних сил визначилася з оцінками того, що відбувається в Києві.
Коли БЮТ йшов на дострокові парламентські вибори, ми говорили, що необхідно міняти владу в столиці. Я так розумію, що високий рівень підтримки нашого блоку в Києві говорить про згоду виборців з цією думкою. Але до цього питання не можна підходити не в правовому полі. Тому депутати запропонували створити комісію, яка повинна вивчити ситуацію в місті, запропонувати ВРУ свої висновки, а після цього парламент повинен ухвалити зважене рішення. Я думаю, за термінами це відбудеться досить швидко, як тільки почнеться нормальна робота парламенту.
- Як Ви вважаєте, хто може замінити Черновецького? Хто був би кращим мером?
- Як житель міста Києва, я б голосував за Віталія Кличка.
- А які, на вашу думку, як народного депутата, у нього шанси?
- Шанси у нього високі. Я думаю, його робота в київській міськраді показує, що він до цього прагне, і що працюватиме ефективно і прозоро. А це для мене головне.
- Остапе Михайловичу, як думаєте, що означає вихід Віктора Балоги з «Нашої України»?
- Віктор Балога не вперше виходить з партії – колись він вийшов з СДПУ(о), ще через якийсь час з партії «Реформи і порядок», тепер – з «Нашої України». Я так розумію, це нормальна для цього політика позиція раз за сезон міняти партію. Тут новизни немає.
Експерти стверджують, що Балога готується створювати нову партію. Правда, він прямим текстом цього не говорить. Може, Балога зібрався в політичну відпустку?! А якщо серйозно говорити, то цей крок свідчить про те, що він не бачить можливості впливати на фракцію НУ в парламенті, тому йому потрібно формувати своє політичне майбутнє.
- Тимошенко говорить, що не піде на президентські вибори, якщо залишиться прем'єром, і підтримає кандидатуру Ющенка. Але для будь-якого політика повинна бути принциповою участь у виборчих кампаніях. Що повинно трапитися для того, щоб Юлія Володимирівна взяла участь у виборах?
- У 2004 році Юлія Тимошенко не балотувалася на президентських виборах. Тому, думаю, не зовсім правильне твердження про те, що, якщо політик хоче бути політиком, то він повинен балотуватися. Мороз брав участь у президентських кампаніях.
- Тут не можна порівнювати, адже у Тимошенко дуже високий рейтинг. І якщо вона піде на вибори то, очевидно, виграє їх.
- Очевидно, на сьогоднішній день дещо передчасно давати відповідь на питання про участь або неучасть Юлії Тимошенко в президентських виборах.
Юлія Володимирівна говорить, якщо буде нормальна співпраця між всіма гілками влади, то вона готова працювати на посаді прем'єр-міністра стільки, скільки потрібно для реалізації тих задач, які поставив перед собою БЮТ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом