У Києві вперше вибрали найкрасивіші будівлі і двори міста. Міськадміністрація визначила кращих за минулий рік. Серед них – дворик будинку №17-б, що на вулиці Ярославів Вал. У розпорядженні КМДА вказано, що це завдяки роботі ЖЕКу. «Сьогодні» побувала на місці і з'ясувала, хто насправді творець дворової краси.
За переднім двором, заставленим машинами, за аркою, прихованою від перехожих, захований навіть взимку зелений (завдяки хвої) оазис. Тут невисокі дерева і кущі, різноколірні камінчики, вази, кошики з квітами, маленькі скульптури ангелочків і гномів. І все це справу рук однієї людини — звичайного двірника Володимира Павлуся. «Коли я прийшов сюди працювати, двір був порожнім. Захотілося зробити його красивим, — признався Павлусь. — Я дивився, де старі будинки відселили, і викопував там квіти, адже все одно нікому не потрібні, а садив тут». За це захоплення Владимиру не доплачують, зарплата трохи менше, ніж обіцяні владою 2 тис. грн., але в цілому він задоволений. Адже для душі працює.
Сам будинок непростий. У нім живе відома гімнастка Катерина Серебрянська, раніше мешкав футболіст Андрій Шевченко. Серебрянська, як розповіли «Сьогодні» місцеві жителі, щорічно виставляє на вулицю ялиночку в кадовбі. Потім свята закінчуються і Павлусь висаджує дерева у дворі, там вже ростуть дві хвойні красуні. Про те, що дворик став кращим, Володимир дізнався випадково, говорить, в ЖЕКу проговорилися. Мешканці дякують, вітають, пише «Сьогодні».
Юрій Стеценко, директор КП «ЖЕК Ярославський», працівником якого є Володимир, пишається тим, що в його господарстві є кращий двір столиці. Говорить, що премію Павлусь отримає до дня комунального працівника (третя неділя березня). Про суму не говорять. «Він, правда, такий захоплений своїм двориком, що забуває про решту ділянки, але в цілому добросовісний», — з посмішкою говорить Стеценко.
Як розповів заступник начальника ГУ з контролю за впорядкуванням Києва Віктор Кунц, критеріїв відбору міського конкурсу було багато — від кількості зелені до спортмайданчиків.
На думку київської влади, красивіше за всіх виглядає будівля... «Правекс-банку» (звичайно, абсолютно неважливо, що це дітище мера Черновецького і його сім'ї) на Кловському узвозі, 9/17. Кожне вікно будинку прикрашене горщиком з штучними квітами. Втім, не всі кияни відчувають таке ж захоплення. «Що тут красивого? — говорить перехожий Олексій. — Звичайна коробка, на ній якісь квіточки». Також кращою визнана школа №329 у Дарницькому районі на вулиці Урловській (саме там минулого року в серпні побував мер, школу назвали ім'ям Гонгадзе. Можливо, будівля запала йому в серце).
Серед об'єктів торгівлі виділили ресторан на вулиці Кіровоградській, 118, і ринок «Одеський» на академіка Глушкова.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом