Щонайменше 65 журналістів загинули протягом 2007 року при виконанні службових обов'язків, що стало своєрідним рекордом за останніх 13 років спостережень Комітету захисту журналістів (КЗЖ), передає агентство Reuters.
У щорічній доповіді КЗЖ під назвою "Напади на ЗМІ" говориться, що в 2006 році спостерігачі зафіксували 56 журналістів у світі, які загиблих. У 2007-му майже половина репортерів із загального числа жертв, 32 людини, загинули в Іраку. Як нагадує агентство, інші правозахисні організації, зокрема "Репортери без кордонів", називають вищі цифри, проте КЗЖ наполягає, що застосовує більш сувору методику підрахунку, пише «Лента.ру».
На другому місці по смертності журналістів у 2007 році опинилася Сомалі (7 людей). По п'ять репортерів загинули за минулий рік в Пакистані і Шрі-Ланці, по двоє в Афганістані і Ерітрєї, і по одному на Гаїті і Палестинських територіях, у Гондурасі, Киргизії, Мьянмі, Непалі, Парагваї, Перу, Росії, Туреччині, Зімбабве і США.
Щодо ситуації в Росії, автори доповіді "Напади на ЗМІ" зазначають, що, за даними щорічного дослідження, що проводиться, КЗЖ, на 1 грудня 2007 року троє журналістів перебували за ґратами, два журналісти за рік вчинили "самогубство" при загадкових обставинах, а "критично налаштовані органи ЗМІ і неурядові організації піддавалися гонінням або зовсім закривалися".
"При Путині чотирнадцять журналістів було вбито у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, що ставить Росію на третє місце в списку найбільш небезпечних для преси країн світу", - наголошується в доповіді.