Переконаність у тому, що в Україні все може помінятися за лічені секунди, росте. Не так давно Юлія Тимошенко на всі лади лаяла Партію регіонів, тепер від неї послідувала заява про те, що БЮТ цілком може, за певних умов, об'єднається з «регіоналами». Деякі політологи оцінюють цей пасаж, як елемент залякування Тимошенко Ющенка в боротьбі за владу. Прихильники ж леді Ю не бачать у такому блокуванні нічого надприродного.

Що думають про це самі «регіонали», розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у народний депутат VI скликання, член фракції «Партія регіонів» Олександр Стоян.

- Святослав Піскун має намір подавати до суду з метою відновлення на посаді генпрокурора. Чи можна припустити, чим увінчається ця затія?

- Якщо Святослав Піскун про це говорить, то він, як добрий юрист, має шанси на успіх, тому що просто так ради політичного піару він би цього не робив. Тим більше, ми вже знаємо, що він двічі подавав позови і відновлювався на цій посаді. Отже підстав у нього більш, ніж достатньо. Тим більше, звільнили його незаконно. Зараз після роз'яснення Конституційного суду людина може суміщати посади у виконавчій і законодавчій владі. Скажімо, бути депутатом і суддею. Я думаю, Піскун прорахував всі свої шанси.

Звичайно, суди сьогодні настільки заангажовані, що служать конкретним людям. Це торкається і вищих судів. До цих пір Конституційний суд не висловився щодо законності або незаконності чотирьох указів Президента. Цю справу «зам'яли», навіть дострокові вибори вже пройшли. Справа зроблена, але хоча б заради справедливості суд повинен виказати свою думку.

Мені було дивно чути заяву прокурора міста Києва про те, що вони проведуть слідчий експеримент щодо бійки Луценка і Черновецького. Це означає, що їх зберуть разом і попросять ще раз побитися? У цій справі не може бути експериментів. Луценко ударив свого колегу по блоку, адже Черновецький входить до «Нашої України». Якщо вони між собою влаштовують такі розбирання, то про яку об'єктивність судового рішення можна говорити?

- Нещодавно Тимошенко заявила перед Європарламентом про свою готовність підтримати Ющенка на наступних президентських виборах за певних умов. Можна, по-вашому, вірити Юлії Володимирівні?

- Потрібно звернути увагу на те, які це умови. Вже сьогодні вона хоче диктувати Президенту свої умови, своє бачення приватизації, економічних, соціальних питань. На її думку, Ющенко повинен їй все прощати і «піддакувати». Думаю, Президент на це не піде, адже якщо він підтримає всі ініціативи Юлії Володимирівни, це означатиме провал в економіці і соціальній сфері. Всі дії Тимошенко направлені на популізм і збільшення дутого авторитету. До того ж вона ніколи не змириться з тим, щоб нею хтось командував.

- І ще про одну заяву Тимошенко. Прем'єр-міністр говорить про можливість об'єднання БЮТ і ПР на основі демократичної коаліції. Чи можливе таке об'єднання?

- Це випливає з умов, поставлених Ющенку. Це якась загроза, мовляв, якщо Президент не виконає умов, Тимошенко блокуватиметься з Партією регіонів. Безумовно, на певний час ми можемо піти разом з БЮТ в одному напрямі і співпрацювати в політичному плані. Трапитися це може в тому випадку, якщо буде оголошений імпічмент Президенту.

Все це залежить від того, як далі будуть розвиватися відносини між Тимошенко і Ющенком. Зараз ці відносини схожі на сніову грудку, яка наростає і ось-ось розвалиться. Все, що робиться Юлією Володимирівною, не сприймається Ющенком, починаючи від повернень заощаджень і кінчаючи відставкою Глави Ощадбанку. Зараз Тимошенко виказує подяку Главі Ощадбанку, Ющенко ж критикує його роботу. Навіть Терьохін в ефірі одного з каналів вчора визнав, що є, за що знімати главу Ощадбанку.

Коли суперечності досягнуть свого піку, тоді Тимошенко шукатиме шляхи взаємодії з Партією регіонів. У політичному контексті ми готові співпрацювати з БЮТ, але не більш того. Ми добре знаємо амбіції Юлії Володимирівни, її безпосередність, і як далеко вона зайшла в критиці нашої політичної сили. Довгої співпраці між БЮТ і ПР бути не може, але в даному контексті вона у принципі можлива. За роки президентства Ющенка чотири рази мінявся уряд: уряд Тимошенко, Єханурова, Януковича, знову Тимошенко. Який же він гарант стабільності?

Зверніть увагу на те, хто перший почав говорити про дострокові президентські вибори. Підняли цю тему люди, які знаходяться в пропрезидентських партіях: Стецьків, Катеринчук, Кириленко. Вони заявили про готовність до дострокових виборів. Щонайменше потрясіння, і коаліція сама спровокує ці вибори, сподіваючись на те, що вони зможуть щось ще виграти.

- Арсеній Яценюк заявив про те, що друга сесія ВР відкриється 5 лютого, і запевнив, що коаліція вже домовилася з опозицією про розблокування трибуни. Це так?

- Думаю, сесія відкриється. До речі, в цей же день закриватиметься і перша сесія. Отже нам доведеться двічі слухати спів хору, на відкритті і закритті. Яценюк сподівається, що Партія регіонів забуде про лист, який він підписав без угоди парламенту. Але ми йому нагадаємо про нашу вимогу внести постанову про голосування по НАТО і проведення референдуму на цю тему.

Якщо цієї постанови не буде, я дуже сумніваюся, що початок другої сесії Верховної Ради буде продуктивним.

- Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що Україна навряд чи може бути незалежною від Росії в газових питаннях. Чи це так, на вашу думку?

- Я думаю, це так. Все-таки газ йде через Росію з Туркменістану до України. Навряд чи Україні вдасться домовитися з Туркменістаном без посередництва РФ. Тому ми приречені на те, щоб певний час користуватися тим газом, який дають нам наші сусіди.

Газ – це політична валюта. Якщо наші керівники втягуватимуть Україну в НАТО, це означатиме для Росії колосальну розтрату на зміцнення кордонів з нашою країною. Тому РФ зробить все, щоб Україна не вступила до альянсу. Тут, звичайно, використовуватимуться і газові торги. Поки що ціни на газ для України щадні, тому нам потрібно коригувати свою зовнішню політику, виходячи з інтересів РФ. Це не означатиме утиск наших інтересів.

- Юлія Тимошенко планує побудувати новий газопровід «Білий потік», який в обхід Росії з'єднає країни Центральної Азії з державами ЄС через Чорне море і Україну. Цей задум здійснимий?

- Це не газопровід між двома сусідніми державами. Він зажадає величезні гроші. До того ж тут виникає питання про ціну такого газу. Чи буде він для України дешевше, ніж зараз? Сьогодні є світові ціни і стандарти, їх не переплюнеш. Це черговий нездійсненний проект Тимошенко. Він схожий на її розмови про те, що її чоловік зруйнує «хрущовки» і побудує дешеве і шикарне житло для людей. Напевно, її чоловік дуже добрий будівельник, адже зараз вони живуть за рахунок перепелиних яєць. Я думаю, Тимошенко не встигне здійснити свої проекти.

Ганна Гончаренко

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

892