Виплати внесків в Ощадбанку йдуть повним ходом. Люди терпляче стоять у чергах за своїми грошима. У той же час експерти в один голос твердять про зростання інфляції, пов'язане з підвищенням соціальних виплат. Депутати ж в каси Ощадбанку за своїми заощадженнями не поспішають, мотивуючи це небажанням посилювати інфляційні процеси в країні.

Про своє відношення до реалізації Юлією Тимошенко своїх передвиборних обіцянок, про кадрові призначення уряду, які відбудуться в цю п'ятницю, і про роботу народних депутатів після канікул, розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у народний депутат України VI скликання, член фракції Партії регіонів Вадим Колісниченко.

- Вадиме Васильовичу, чи Партія регіонів підтримуватиме які-небудь кадрові призначення уряду?

- Наша партія чітко виказала думку з цього приводу. Ніякі кадрові призначення ми підтримувати не будемо з тієї причини, що більшості і без нас формально вистачає голосів. Але фактично, швидше за все, голосів не вистачить, тому в п'ятницю кадрові питання розглядатися не будуть.

- Чи підтримає, на вашу думку, Блок Литвина Валентина Наливайченка на посаду голови Служби безпеки України, як на це сподівається депутат від НУ-НС Юрій Ключковський?

- Позиція Блоку Литвина – це позиція Блоку Литвина, і ми її поважаємо.

Мене дивує те, що Президент дуже поспішає з призначенням пана Наливайченка. Звичайно, йому потрібно призначити собі вірного слугу на посаду керівника караючого органу пана Президента. У Ющенка дуже великі амбіції, пригадайте хоча б його пропозицію про створення мовної поліції. Сьогодні у Президента великі проблеми із з'їздом у Сєвєродонецьку. Він відчуває, що створив дуже велику проблему для України, підписавши разом з Тимошенко і Яценюком заяву про вступ України до НАТО. Це все говорить про те, що Ющенку негайно потрібен керований орган, який виступатиме в ролі «караючого меча». Тим більше пан Наливайченко останнім часом, коли він був виконуючим обов'язки голови СБУ, виконував «жандармську роль» лакея при господарі, починаючи з третирування суддів, розповсюдження неперевіреної інформації і організації різного роду «інформаційних скидань», що невластиво нормальній спецслужбі.

- Що стосується можливого звільнення Медведька з поста Генпрокурора, як Ви думаєте, коли це може відбутися?

- Якщо це питання буде внесено на порядок денний, більшість зможе за нього проголосувати. Але з погляду закону немає підстав відправляти Медведька у відставку. На жаль, слово «закон» за допомогою Президента і його камарильї вже давно перетворилося на іграшкову назву.

Сьогодні в Україні діє політична доцільність. Зручно нам знищувати політичних опонентів, потрібно, щоб на конкретному посту була слухняна людина – ми міняємо людину. Незручно, щоб на постах були люди, які не хочуть ходити в шароварах і червоних «вишиванках» – міняємо людину. Тому сьогодні давати аналіз ініціативам Президента з погляду закону безглуздо.

Що стосується того, хто може стати новим генеральним прокурором, то в нашій країні ворожити про це безглуздо. Хто присягне на вірність Президенту і скаже: «Я готовий робити все, що завгодно, а не захищати Конституцію», той і буде кандидатом.

- Як ви розцінюєте законопроект Президента «Про Кабінет міністрів України»?

- Безумовно, цей законопроект блокує роботу Тимошенко, обмежує її президентські амбіції. Найголовніше, Ющенко знову «перетягує» на себе ковдру, від якої він відмовився в 2004 році. У черговий раз Президент демонструє те, що у владу він прийшов, обдуривши народ і очікування політичних партій, тому що саме під цю умову і був проведений третій тур голосування, який був по суті незаконним з точки зору права. Це знову-таки було політичною доцільністю. Сьогодні Ющенко виступає не як гарант Конституції, а як борець виключно за свої права.

- Що може зробити Тимошенко на противагу цьому закону, якщо він буде прийнятий?

- Сьогодні у Юлії Володимирівни важка ситуація. Вона готується до президентської кампанії, і їй потрібно в найближчі декілька місяців «завалити» народ реалізацією окремих соціальних ініціатив навіть у збиток економіці і майбутньому України. Вона робитиме це з максимальною ефективністю і вже готова відмовитися від всього, чого завгодно. Після цього їй доведеться піти у відставку, зате вона піде втретє на вибори із словами: «Мені знову не дали нічого зробити, але втретє я виконаю всі свої обіцянки». У разі перемоги у Тимошенко будуть зовсім інші президентські повноваження, які готує зараз Президент Ющенко, розрахувавши на те, що саме він збереже за собою цей пост.

- Віктор Ющенко зажадав від членів уряд - представників НУ-НС - узгодженої роботи з Секретаріатом Президента. Деякі політологи вважають, що цим Ющенко хоче забезпечити себе від Тимошенко. Ви згодні з цією думкою?

- З цією думкою я згоден. Вимога Президента дійсно незаконна. Він намагається заблокувати самостійну роботу виконавчого органу, який повинен робити звіт за реалізацію чинного законодавства і бюджету перед Верховною Радою, а не перед Президентом.

- Процес відшкодування внесків Ощадбанку в самому розпалі. Зараз експерти говорять про високий ризик інфляції у зв'язку з цим. Яка, на вашу думку, вірогідність цього?

- По-перше, ми повинні розуміти, що виплати не відповідають реальній вартості внесків. По-друге, в даному випадку ростиме інфляція. Але Тимошенко не це цікавить. Їй потрібно сьогодні запам'ятатися «доброю феєю» для нашого українського народу для того, щоб підготувати собі стрибок на наступній президентській кампанії.

- У Вас є якісь заощадження в Ощадбанку? Чи будете Ви їх забирати?

- У мене в Ощадбанку лежить приблизно двадцять тисяч. Але не можу ж я зараз піти в чергу. Тисяча гривень і двадцять тисяч рублів, які були в 80-х роках – це, чесно кажучи, абсолютно різні речі. Це фактично обман людей.

Я не збираюся забирати ці гроші, тому що мені важко стояти в черзі, та й немає на це часу. До того ж, таким чином я тільки посилюватиму інфляційну ситуацію в Україні. Тому я почекаю.

- Вадиме Васильовичу, чим займатимуться депутати після канікул?

- Смішно і дико те, що Ющенко, катаючись на гірськолижному курорті, заявляє про аморальність депутатів, які чомусь, маючи право за Конституцією два тижні працювати зовні будівлі Верховної Ради, йдуть на канікули.

Ми були дуже здивовані, коли прийшли до парламенту і з'ясували, що немає першочергових законопроектів, які нібито були анонсовані, як внесені Президентом. Був поставлений тільки один першочерговий для розгляду законопроект про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України». Його вже охрестили як «Хрест свободи».

Що стосується діяльності депутатів після канікул, то ми працюватимемо, а що ще робити?

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

918