Зустрівши старий Новий рік, депутати вирішили додати собі роботи – продовжили першу сесію ВРУ шостого скликання ще на тиждень. Говорять, уже дуже багато питань нагромадилося, ніколи відпочивати. На сьогоднішній день у парламенті зареєстровано 611 законопроектів. Звичайно, нереально в дуже стислі терміни зробити такий об'єм роботи. Але хоча б першочергові, невідкладні президентські проекти законів розглянути просто необхідно. Народний депутат з БЮТ Анатолій Семинога вважає, що, в крайньому випадку, парламентарії можуть проголосувати за пропозиції Ющенка і в наступному місяці. Про це і поточної ситуації в країні він розповів в інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

- Анатолію Івановичу, депутати на тиждень продовжили свою роботу. У парламенті зареєстровано 611 законопроект. Як Ви думаєте, що встигнете зробити?

- Роботу необхідно було продовжити, тому що ВРУ не встигала розглянути всі ті рішення, які необхідно терміново прийняти.

Справа не в тому, що нагромадилося багато законопроектів, а в тому, що дуже довго не працювали комітети ВРУ, які повинні були підготувати проекти законів для внесення їх у сесійний зал.

На погоджувальній раді в понеділок було ухвалено абсолютно правильне рішення про те, щоб дати можливість комітетам напрацювати законопроекти, які потрібно прийняти передусім. Наприклад, ті законопроекти, які вніс Президент, як невідкладні, повинні пройти процедуру розгляду в комітетах. Без цього сесійний зал приймати їх не може.

- На вашу думку, чи встигне парламент прийняти невідкладні законопроекти Ющенка?

- Їх можна було б розглядати на засіданні у вівторок. Але затримка в тому, що комітети не встигли їх обробити і ухвалити по них рішення. Я впевнений, що ці закони будуть прийняті. Але чи відбудеться це цього тижня – це питання, тому що там є такі законопроекти, які розглядаються в декількох комітетах. Якщо не встигнуть на цій сесії, то в наступному місяці вони будуть внесені на розгляд і проголосовані.

- Судячи з усього, така ж доля чекає і програму діяльності уряду. Арсеній Яценюк заявив, що її необхідно розглянути в комітетах, допрацювати з урядом і прийняти вже в перший день роботи другої сесії.

- Над програмою уряди працюють прямо зараз. Вона підготовлена і узгоджена коаліційною угодою. Сьогодні над нею працюють члени Кабінету Міністрів України і депутати ВРУ. Парламентарії вже вносять свої пропозиції і доповнення з цього питання. Тому допрацьовувати програму в комітетах немає необхідності – депутати просто з нею ознайомляться, і вона може бути прийнята впродовж одного дня.

Я впевнений, що програму уряду встигнуть прийняти ще на цій сесії.

- Наприклад, у четвер.

- Так. Або в п'ятницю, коли буде «година питань до уряду».

- Як Ви вважаєте, чи стане Валентин Наливайченко у вівторок повноправним главою СБУ?

- Це залежить від комітету. Якщо він розглянув це питання і винесе його в сесійний зал, то я думаю, що демократична коаліція підтримає цю кандидатуру. Хоча на погоджувальній раді «регіони» внесли пропозицію всі кадрові питання голосувати «руками». Але все залежить від того, підтримають депутати більшості цю ініціативу чи ні.

- А чи доцільно всі кадрові питання голосувати «руками»?

- Згідно з регламентом, голосування з кадрових питань відбуваються системою «Рада». Але депутати можуть змінити цю форму голосування. Тому тут рішення залежить від більшості. Якщо вона не буде впевнена, що система «Рада» справно працює, то може внести зміни в регламент, і голосування з тих або інших кадрових питань проходитиме саме «руками». Повторю, все залежить від коаліції.

- Ще одне кадрове питання. Як Ви думаєте, наскільки ймовірно, що найближчими днями Олександр Медведько буде звільнений з поста генпрокурора?

- Це все залежить не від депутатів, а від Президента, тому що Генпрокурор призначається і звільняється за поданням Глави держави. Депутати, дійсно, зібрали підписи, написали звернення до Президента з пропозицією замінити генерального прокурора. Сьогодні «м'яч на полі Президента» - якщо він ухвалить рішення, що генпрокуратура потрібно міняти, внесе таке подання в ВРУ, то більшість депутатів його підтримає. Тому сьогодні все залежить від його позиції. Буде політична воля – буде рішення ВРУ.

- Тобто, БЮТ погодиться з будь-якою кандидатурою Ющенка на цей пост?

- Звичайно. Коаліція може запропонувати йому своє бачення, свої варіанти, але кандидатуру вносить Президент.

- Анатолію Івановичу, як, на вашу думку, проходить процес відшкодування внесків Ощадбанку?

- З перших днів нового року почався процес виплат. Це говорить про те, що в уряду абсолютно серйозний намір виконати свою обіцянку.

Якихось проблем я не бачу, крім того, що, дійсно, відбувається ажіотаж і спостерігаються черги в Ощадбанках. Але це питання не стільки до уряду, скільки до самого Ощадбанку, тому що необхідно вміти організувати людей. Мені здається, що пройде небагато часу, ажіотаж спаде, тому що люди зрозуміють, що ці кошти можна буде отримати не тільки сьогодні-завтра, а й через місяць, і більшу кількість часу.

- А у Вас особисто є заощадження в Ощадбанку? Ви будете їх забирати?

- У мене були заощадження. Я в 1988 році приїхав з Афганістану, де за три роки заробив значні кошти. Вони були у мене на ощадкнижці. Але я витратив практично всі ці гроші. Хоча деякі кошти на книжці залишилися невикористаними. Але, на жаль, під час переїзду з однієї квартири на іншу у мене ця книжка загубилася, тому на руках у мене її немає. Я не знаю, можна буде її відновити чи ні. Якщо так, то, звичайно, я звернуся в Ощадбанк.

- Деякі експерти стверджують, що ці компенсації можуть привести до зростання інфляції.

- Це питання на погоджувальній раді озвучував Турчинов. Він запевнив ВРУ, що інфляції не буде, тому що над цим питанням попрацювали міністерство фінансів і міністерство економіки, які сказали, що ситуація під контролем. Це, по-перше.

По-друге, уряду в спадок дісталася інфляція від попередників, тому сьогодні розробляються серйозні механізми, щоб її стабілізувати.

Також на погоджувальній раді було ухвалено рішення про необхідність заслухати главу Національного банку з цього приводу, щоб він, як посадовець, який не представляє жодну з політичних сил, доповів ВРУ про те, що буде з інфляцією в 2008 році.

Я хочу звернути увагу, що в 2007 році в нашій країні була найвища інфляція, але ніяких виплат і компенсацій громадянам не було. Тому у нас інфляційні процеси залежать від чогось іншого, а не від купівельної спроможності наших громадян.

- Раїса Богатирьова вже написала заяву про складання своїх депутатських повноважень. Якщо пригадати, як Ви сприйняли її призначення Секретарем РНБО?

- Я вважаю, що це призначення було абсолютно нормальним і логічним у ситуації, що склалася. Мені здається, що якщо турбуються про об'єднання зусиль всіх політичних сил для побудови демократичної держави, то потрібно йти саме таким шляхом.

У Богатирьової попереду – серйозне політичне майбутнє, як керівника серйозних державних установ.

- Але вже є багато розмов з приводу того, що цим призначенням Ющенка продемонстрував Тимошенко, що її прямо контролюватиме її ж опонент.

- Швидше за все, це говорять люди, які згадують історію, коли Секретарем РНБО був Порошенко, який намагався втручатися в роботу Кабінету Міністрів. Але тоді була зовсім інша ситуація, адже Президент призначав і звільняв прем'єр-міністра. Сьогодні главу уряду призначає і контролює його роботу ВРУ. Тому говорити, що РНБО якимсь чином впливатиме на роботу КМУ, не варто. У Ради безпеки немає таких повноважень, щоб це робити.

До речі, хочу нагадати, що РНБО очолює Президент, а Богатирьова – всього лише секретар. Тому політика цього органу залежатиме від позиції Президента.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

925