Народний депутат України VI скликання, член фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський вважає неприпустимим використання частини виплачуваних державою знецінених заощаджень в Ощадбанку колишнього СРСР на оплату житлово-комунальних послуг. Про це він заявив кореспондентові ForUm’у.
Депутат підкреслив, що якщо питання про придбання товарів за частину заощаджень ще можна розглядати (хоча тут ще потрібно уточнити, які саме товари продаватимуться і за якою схемою), то питання про «комуналку» навіть не підлягає дискусії.
«У разі погашення боргів за рахунок частини заощаджень житлово-комунальне господарство не отримуватиме реальних живих грошей. В умовах зношеності на 85 % комунально-житлового фонду, теплотрас і так далі це приведе до колапсу. Мені здається, таких речей робити не можна», - сказав нардеп.
Крім того, на думку депутат, це буде соціальна несправедливість. Багато людей, які не платили і не хочуть платити, опиняться в набагато кращих умовах ніж ті, які платили. Зарубінський нагадав, що, перш за все, сплачували рахунки соціально незахищені люди, старі люди і пенсіонери.
