Новий рік громадяни України зустріли з прийнятим бюджетом. Уряду Юлії Володимирівни залишається тільки його допрацювати. Проте, Президент наполягає на відміні «депутатських канікул». Своїми думками про це та інші події з кореспондентом ForUm’у поділився народний депутат VI скликання, член фракції ПР Олексій Плотніков.

Пане Олексію, на вашу думку, що Україна залишить за порогом минулого року і що на неї чекає в новому році?

- Це доволі багатогранне питання. Я сподіваюся, звичайно, що у минулому залишаться політичні кризи, залишаться якісь розбори, залишаться спроби однієї гілки влади тиснути на іншу. В новому році, сподіваюся, всі працюватимуть досить злагоджено і на користь країни. Це на політичному рівні. На будь-якому іншому рівні у мене є також якісь сподівання.

- Чи встигне Тимошенко допрацювати головний фінансовий документ країни в терміни, які їй поставив Президент?

- Бог її знає. Вона абсолютна непередбачувана. З урахуванням того, як в кінці грудня затверджувався бюджет цього року, цілком можливо, в березні будуть якісь зміни і абсолютно можливо, що члени уряду потім скажуть, що вони внесуть зміни в червні або липні. В принципі це досить непередбачувано.

- Але це позначиться на якості цього бюджету?

Звичайно. В будь-якому випадку, будь-які свої недоліки і помилки уряд може списувати на те, що, мовляв, ось бюджет ще не затверджений, що він тимчасовий, що вони всі недоліки приберуть, приведуть відповідно до нового бюджету і так далі…

- Президент України Віктор Ющенко вимагає від нардепів, щоб вони не робили двотижневої перерви в роботі в кінці січня, як це було завжди. Як ви вважаєте, чим він керується? І чи погодяться на це народні депутати?

- В принципі, це достатньо хамська заява з урахуванням того, що він учить членів парламенту, що таке морально, що аморально, скільки разів їм треба голосувати і так далі Це така непорядна заява для Президента по відношенню до парламенту. Що стосується формальних ознак. Конституція України визначає, що сесія починається в перший вівторок вересня і перший вівторок лютого, тому щоб перенести початок сесії на 22 січня – для цього, принаймні, потрібно внести поправку до Конституції. Не думаю, що на це хтось піде.

Принаймні, ніхто не скаржився на те, що, мовляв, ми не встигаємо. В принципі, була задумка ввійти в графік з закінченням роботи 18-го. Тому мені важко сказати, до чого це приведе.

- Завтра Міністерство фінансів почне перераховувати гроші в Ощадбанк для виплати громадянам «згорілих» заощаджень. Що ви думаєте з цього приводу?

- Цілком можливо, що почне перераховувати, поки я не бачу перешкод для цього.

Питання в іншому: коли йшла виборча кампанія, то нинішній прем'єр України спочатку обіцяла повернути не більше п'яти тисяч, потім не більше двох тисяч, потім не більше тисячі на одну людину. Така трансформація обіцянок вже сама по собі сумнівна. Що ж до того, чи можливо повернути по одній тисячі гривень кожному зареєстрованому вкладникові, - я вважаю, це, в принципі, можливо.

- Повернення вкладів – це один з компонентів українського прориву уряду Тимошенко. До яких наслідків, ви вважаєте, він приведе в цілому?

- Він приведе до потрясіння в країні, а чи буде це потрясіння позитивним, я не впевнений. Швидше спроба виконання цього прориву буде потрясінням для країни. Як представник опозиційної політичної сили до чинної влади, я доволі скептично ставлюся до реальності виконання цього так званого українського прориву.

- Олексію Віталійовичу, давайте поговоримо про президентські вибори в Грузії, як ви думаєте, чи дійсно вони були демократичними?

- Є загальне коректне правило. Я не був спостерігачем на цих виборах, тому у мене немає якихось підстав давати оцінку демократичності чи недемократичності. Це внутрішня справа суверенної держави і хай відповідні міжнародні спостерігачі, які там безпосередньо присутні, дають оцінку.

- А щодо українських виборів Президента. Як ви вважаєте, Юлія Володимирівна братиме участь у президентських виборах? Чи відмовиться від цих амбіцій, як про це говорить Роман Зварич?

- Буде.

- Чому?

- Тому що, принаймні, безрозсудно при її сьогоднішньому рейтингу не приймати участі в президентських виборах.

- Тобто заява Зварича – порожній звук?

- Не зовсім. Можливо, йому б так хотілося. Якщо у вибори вступає Ющенко і Тимошенко, очевидно, що в другий тур проходить саме Тимошенко, а не Ющенка. У Тимошенко вище рейтинг.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

886