Країна після свят трохи розслабилася. Бюджет на 2008 рік, хоч і з великими обмовками, прийнятий. Можна говорити про те, що новий уряд почав працювати.

Проте політичні експерти не стомлюються заглядати в майбутнє і видивлятися наступного Президента України. Прогнозують боротьбу за головне крісло країни між Тимошенко і Ющенком, яка ніби вже почалася. Опоненти Юлії Володимирівни натякають на явні президентські амбіції леді Ю. Тоді як її прихильники закликають турбуватися про насущні питання і не лізти «поперед батька в пекло». Так вважає і народний депутат України VI скликання, член фракції БЮТ Андрій Сенченко.

В інтерв'ю кореспондентові ForUm’у наредеп розповів про те, що Юлія Тимошенко з задоволенням залишиться прем'єром ще на багато років.

- Андрію Віленовичу, чим для вас запам'ятався 2007 рік? Як ви вважаєте, чи буде рік Щура таким же багатим на політичні події?

- Потрібно сказати, що 2007 рік був наповнений нервуванням. Спочатку це було пов'язано з розпуском парламенту, потім з дочасними виборами. Я керував виборчим штабом у Криму. Як ви розумієте це непростий регіонів, до того ж вибори були непростими, тому легка втома від подій минулого року є. Тішить те, що кінець 2007 року був позитивним.

Всі ми налаштовані на 2008 рік, як на результативніший. В усякому разі, ми для цього все робимо і вважаємо, що у нас є достатньо конструктивних думок, знань для того, щоб змінити ситуацію в країні на краще. Поки що я говорю це з погляду відчуттів пересічної людини.

- Як ви гадаєте, чи встигнуть депутати допрацювати бюджет за два місяці, які тут можуть виникнути труднощі?

- Технічна робота для нас не проблема. Зрозуміло, що за тиждень до Нового Року не можливо повністю допрацювати бюджет. А за місяць привести в порядок головний фінансовий документ країни цілком реально. Зараз головною проблемою для нас є інфляція. Можна обіцяти людям зростання заробітних плат і пенсій, але якщо ми не зуміємо подолати інфляцію, все це знівелює новими високими цінами. У цьому плані новому уряду дістався дуже складний спадок. У інфляції винні багато об'єктивних речей, наприклад, подорожчання енергоносіїв, але багато що зроблено руками наших попередників.

Стосовно дискусій навколо соціальних виплат, можу сказати одне, ми не фантазери, все, що закладене до бюджету, потрібно виконувати. Адже можна без кінця міркувати про те, піднімати заробітні плати чи ні, але розмірковують про це, чомусь тільки в теплих кабінетах. Давайте подивимося на ту ж ситуацію з боку звичайної людини, яка живе на одну зарплату і ледве-ледве зводить кінці з кінцями. Для неї всі розмови про те, впорається уряд чи ні, не цікаві. Питання стоїть тільки у виживанні.

- Як, на вашу думку, чи можна назвати вибори в Грузії демократичними? Наскільки прогнозованим був їх результат?

- Я не можу робити такі складні висновки, спираюся тільки на побачене по телевізору і прочитане в газетах. Про це можна з упевненістю сказати тільки перебуваючи в самій Грузії в ролі спостерігача. Я дивився, як висвітлювали цю подію європейські, російські й українські телеканали. Більш ніж упевнений, що кожна з трьох сторін в чомусь зацікавлена, тому спиратися на їх погляд на події в Грузії і складати свою думку дуже складно. Я думаю, нам потрібно зараз розібратися зі своїми проблемами, а не вникати в проблеми грузинського народу.

- Деякі політологи вважають, що Президент хоче створити з ПР якийсь орган-противагу уряду Тимошенко і для цього призначив Раїсу Богатирьову на посаду секретаря РНБО. Ви погоджуєтеся з такою думкою?

- Віктор Андрійович – це Президент всієї країни. Тому він повинен дивитися на всю ситуація зверху, розуміючи, що є різні думки і різні політичні сили. Тому я не шукав би якогось викрутасу в цьому питанні.

Є інша точка зору, яку висвітлювала Тимошенко. Вона не раз говорила, що чим сильніше буде опозиція, тим правильнішою буде влада. Наявність сильної опозиції, що має в руках якісь значні елементи контролю, дратує будь-яку владу. Так було і так буде, але з іншого боку всім зрозуміло, що сильна опозиція є механізмом оздоровлення влади, таким «Домокловим мечем», який важить на користь народу. Отже я не бачу ніякої трагедії в новому призначенні Раїси Богатирьової.

- Зараз багато хто проводить паралель між Вінським і Рудьковським і говорить про «політичне» призначення на посаду міністра транспорту. Як ви думаєте, чи впорається зі своїми обов'язками новий міністр?

- Я можу тільки побажати йому успіху, а далі все залежить від нього.

- Роман Зварич заявив, що Тимошенко не має наміру балотуватися на пост Президента, а підтримуватиме єдину кандидатуру від коаліції на цю посаду - кандидатуру Віктора Ющенка. Як ви розцінюєте цю заяву?

- Я думаю, потрібно спиратися не стільки на заяву Зварича, скільки на ту думку, яку неодноразово висловлювала сама Юлія Володимирівна. Вона говорила, що їй по плечу посада прем'єр-міністра і, я думаю, якщо до Тимошенко як до прем'єра коректно ставитимуться всі політичні сили, вона з задоволенням багато років і плідно працюватиме на цій посаді.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

888