Сенатор-демократ і колишня перша леді США Хілларі Клінтон і сенатор-республіканець Джон Маккейн виграли проміжні президентські вибори - «праймериз» у штаті Нью-Гемпшир, підсумки яких традиційно розглядаються як важливий показник рейтингу популярності кандидатів від республіканської і демократичної партій.

На 09:30 за московським часом у демократів оброблені результати голосування на 96% виборчих дільницях. Хілларі Клінтон набрала 39% голосів. Її головний суперник, сенатор-демократ Барак Обама - 36% голосів. Обама офіційно визнав свою поразку і привітав Клінтон «з досягнутою в жорсткій боротьбі перемогою тут у Нью-Гемпширі», - передає «Newsru.com».

Підсумки «праймериз» у демократів в Нью-Гемпширі виявилися для багатьох спостерігачів у США несподіваними, оскільки відразу декілька опитувань, опублікованих за добу перед голосуванням, показали, що Обама випереджав інших кандидатів-демократів за перевагами серед виборців у цьому штаті.

У республіканців Джон Маккейн отримав 37% голосів. Його головний суперник, колишній губернатор штату Массачусетс, мормон Мітт Ромні - 32%. Ромні офіційно визнав свою поразку і привітав Маккейна з перемогою і добре проведеною, за його словами, «першокласною гонкою».

Перемога 71-річного Маккейна очікувалася і була передбачена декількома опитуваннями громадської думки, опублікованими напередодні голосування.

У той же час телекомпанія CNN нагадала, що для Маккейна це вже друга перемога на етапі президентських «праймериз» у штаті Нью-Гемпшир. Перший раз Маккейн виграв проміжні вибори в цьому штаті в президентській гонці 2000 року, але потім програв інші «праймериз губернатору» штату Техас Джорджу Бушу-молодшому, який був підтриманий з'їздом республіканської партії і став потім президентом США.

Результати «праймериз» у штаті Нью-Гемпшир традиційно використовуються політичними аналітиками в США для прогнозів про те, які шанси мають у своєму розпорядженні кандидати, які беруть участь на етапі проміжних виборів для того, щоб бути офіційно висунутими в президенти на загальнонаціональних партійних з'їздах наприкінці літа-початку осені.

Напередодні Хілларі Клінтон попередила, що з її точки зору найголовнішим показником гонки на етапі «праймериз» будуть підсумки так званого «супер-дупер вівторка» (Super Duper Tuesday) 5 лютого, коли проміжні вибори пройдуть одночасно в 24 американських штатах і коли остаточно визначаться лідери цієї гонки.

Кандидат-демократ, колишній сенатор Джон Едвардс, який за підсумками голосування в Нью-Гемпширі виявився на третьому місці, виступив у вівторок у своєму передвиборному штабі з промовою, в якій нагадав, що в «праймериз» в штаті Нью-Гемпшир бере участь дуже незначна частина американських виборців і що головний і найважчий етап президентської гонки ще тільки починається.

«На даний момент у голосуванні взяли участь близько половини одного відсотка американців і більше 99% ще взагалі не голосували», - заявив Едвардс, підкресливши, що «ці 99% заслуговують того, щоб їх голос також був почутий».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

471