ВАТ «Татнафта», чиї права були порушені в результаті ситуації, що склалася на підприємстві, підготувало офіційне повідомлення на адресу влади України про початок процедури, попередню подачу позову до міжнародного суду.

Позов буде поданий з метою захисту прав акціонерів «Укртатнафти» відповідно до положень міжнародних угод, укладених Україною.

Як говориться в прес-релізі російської компанії, для проведення об'єктивної правової оцінки ситуації, що склалася в АТ «Укртатнафта» , «Татнафта» залучила міжнародну юридичну компанію Cleary, Gottlieb, Steen & Hamilton (США).

«У своїх попередніх висновках юристи Cleary, Gottlieb, Steen & Hamilton відзначають, що «дії судових і адміністративних органів України порушують умови угоди між урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року, договору до Енергетичної хартії від 17 грудня 1994 року і угоди між США і Україною про заохочення і взаємний захист інвестицій від 4 березня 1994 року, які передбачають певні механізми захисту для російських, американських і швейцарських інвестицій в Україні, які можуть бути приведені у виконання в арбітражі, рішення якого має обов'язкову силу», - говориться в прес-релізі.

Опитані нами експерти поки не готові прогнозувати судові перспективи даних можливих позовів, проте підкреслюють, що у російської сторони є певні підстави для тиску на Україну через міжнародні організації, а звернення Президента Татарстану Мінтімера Шаймієва до Президента України Віктора Ющенка демонструє рішучість російських політиків відстояти законні інтереси акціонерів у цьому конфлікті.

Існують також деякі факти, які свідчать про деяку зміну позиції українських офіційних структур стосовно цього конфлікту.

Так, на цьому тижні стало відомо про те, що знову відновлене провадження в рамках кримінальної справи за фактом групового порушення громадського порядку на ВАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область), події 19 жовтня поточного року. Раніше повідомлялося, кримінальна справа за фактом силового захоплення підприємства була спочатку порушена, але майже відразу ж ухвала про її початок була скасована Автозаводським районним судом м. Кременчука.

Нагадаємо, в результаті саме цього силового захоплення підприємства, яке російська сторона назвала «рейдерським», а українська - вважає «діями в рамках виконавчого впровадження» відсторонення Павла Овчаренка як голови правління підприємства, конфліктна ситуація на Укртатнафте зайшла в безвихідь: основний постачальник нафти російська «Татнафта» припинила постачання на адресу заводу, посилаючись на не легітимність його керівництва.

Також цього тижня з'ясувалося, що прокуратурою Полтавської області також проведена перевірка виконавчого провадження з відсторонення Овчаренка. За її результатами дії державних виконавців територіальних органів виконавчої служби визнані такими, що порушили статті 5, 7, 33, 34, 36, 37 і 77 Закону України «Про виконавче впровадження».

Все це свідчить про те, що подальший розвиток подій у цьому конфлікті цілком може піти не за тим сценарієм, який розробили його організатори.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

768