У вівторок у парламенті очікується багато цікавих подій: обрання прем'єр-міністра, першого віце-спікера і віце-спікера, не говорячи вже про склад і керівництво комітетів Верховної Ради. Народний депутат України шостого скликання з фракції БЮТ Олег Ляшко розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm’у про те, чому опозиція ніяк не висуне кандидата на посаду першого віце-спікера, і чи вистачить Юлії Тимошенко голосів, щоб обійняти пост прем'єра.
Крім того, нардеп висловив упевненість, що парламент встигне розглянути всі призначені на вівторок питання, тому що депутати з демократичної коаліції «налаштовані працювати активно», а перешкодити їм може тільки блокування роботи ВР представниками опозиції.
- Олеже Валерійовичу, у вівторок у ВР, мабуть, відбудеться голосування за прем'єр-міністра. Як Ви вважаєте, чи набере Юлія Тимошенко достатньо голосів, щоб обійняти цю посаду?
- Так, думаю, що набере. Ніяких підстав сумніватися в цьому немає.
- Ходять чутки, що представникові НУ-НС Владиславу Каськіву зробили операцію, і він не зможе взяти участь у голосуванні.
- Пригадайте, під час голосування за спікера депутат з фракції НУ-НС Іван Сподаренко теж був у лікарні, проте відповідальність моменту змусила його приїхати з лікарні до парламенту, взяти бюлетень і проголосувати за спікера. Я себе, до речі, теж не дуже добре почуваю. Застудився, у мене температура… але завтра я розраховую, не дивлячись на будь-який стан, бути в парламенті, щоб проголосувати за Тимошенко.
- Хто може підтримати Тимошенко, окрім представників коаліції?
- У понеділок вона проводить консультації з іншими фракціями парламенту, зокрема, з тими, які не ввійшли до демократичної коаліції. Сподіваюся, що Юлія Володимирівна зможе переконати представників інших фракцій підтримати її кандидатуру.
- Тобто ви не виключаєте, що хтось з опозиційних нардепів проголосує за неї?
- Не виключаю. Я навіть допускаю подібне, оскільки програма, з якою Тимошенко йде на посаду прем'єр-міністра, достатньо приваблива і для представників інших фракцій.
- Олеже Валерійовичу, якщо з якоїсь причини у вівторок не буде обраний прем'єр-міністр, які будуть подальші дії коаліції? І коли у нас з'явиться новий прем'єр?
- Я думаю, що завтра прем'єр буде обраний.
- Немає причин в цьому сумніватися?
- Ні, не дивлячись на спокусливі пропозиції з боку представників наших опонентів, які пропонують за продану депутатську душу вже 50 мільйонів.
- Ставки піднялися?
- Так, і причому істотно. Чим ближче до дня голосування, тим «різкіше» котирування цих «акцій».
- До речі, про спроби підкупу депутатів. Вам особисто останнім часом надходили подібні спокусливі пропозиції?
- Ні, після того, як я зробив заяву про спроби підкупу, ніхто нічого не пропонує.
- А іншим депутатам з коаліції пропонують?
- Є така інформація.
- Це нардепи з обох фракцій, які ввійшли до складу демократичної коаліції?
- Я знаю стосовно БЮТ.
- Спікер парламенту Арсеній Яценюк не виключив, що у разі необрання Тимошенко головою уряду він складе свої повноваження спікера парламенту. Він дійсно піде на цей крок? Це буде правильно з боку Яценюка?
- Ще в статусі кандидата на пост глави Верховної Ради Яценюк зустрічався з фракцією БЮТ. Один з наших депутатів поставив йому питання: «Якщо голосів НУ-НС не вистачить для обрання Тимошенко, чи подасть він у відставку»? Відповідь Яценюка була такою, що він навіть не допускає думки про те, що не вистачить голосів за обрання Тимошенко.
Немає підстав думати, що щось змінилося з того часу, адже голосуванням за кандидатуру Яценюка фракція БЮТ продемонструвала свою надійність, те, що на неї можна покластися, їй можна довіряти.
- Які питання розглядатимуться у вівторок, крім того, хто стане прем'єром?
- Це голосування за кандидатуру першого віце-спікера за умови, що опозиція його висуне, і голосування за кандидатуру віце-спікера. Крім того, голосування за персональний склад і керівництво комітетів ВР, і потім голосування за кандидатуру прем'єр-міністра, і, можливо, за персональний склад нового уряду.
- Думаєте, парламент встигне розглянути всі ці питання?
- Думаю, що так. Ми налаштовані працювати активно. Якщо, звичайно, Партія регіонів нам не заважатиме і не блокуватиме роботу Верховної Ради і не зриватиме процес виборів.
- А якщо вони й далі блокуватимуть трибуну?
- На трибуні світ клином не зійшовся. Думаю, що навіть за умови блокування трибуни ми все одно розглядатимемо ті питання, які хвилюють український народ.
- Чи є вірогідність того, що фракція НУ-НС все-таки погодиться на те щоб нардеп з КПУ Адам Мартинюк став першим віце-спікером?
- Вони заявили про свою позицію. Мені невідомо про те, що ця позиція якимсь чином зінилася за вихідні.
- Але ж БЮТ не проти комуніста на цій посаді?
- Ми пропонували опозиції як компроміс посаду першого віце-спікера, для того, щоб інші фракції голосували за кандидатуру спікера і прем'єра. І хай опозиція спільно бере і висуває свого кандидата. Кого вони висунуть – за того ми і проголосуємо. Тоді опозиція не скористалася цією можливістю, яку ми їм дали, але, проте, ми чекаємо, коли ж вони все-таки «дозріють» до того, щоб висунути єдиного кандидата.
Серед них немає спільності. Скільки фракцій – стільки і кандидатів. А, можливо, кандидатів навіть більше, ніж фракцій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом