Епопея з обранням спікера пройшла, незважаючи на пару розірваних бюлетенів, спокійно. Обрання прем'єр-міністра обіцяє бути більш яскравим і багатим на події. А тим часом на носі Новий рік і прийняття бюджету-2008. Через те, що часу на розробку головного фінансового документа країни залишається зовсім мало, народний депутат України VI скликання, член фракції «Наша Україна» Юрій Кармазін пропонує відмінити для Верховної Ради вихідні, і працювати над проектом по суботах і неділях.
Крім цього нардеп розповів в інтерв'ю кореспонденту ForUm’у про голосування по прем'єру і про політичну корупцію в країні.
- Юлія Тимошенко заявила, що члени коаліції можуть у будь-який момент відкликати свої підписи під коаліційною угодою. Може хто-небудь з НУ-НС зважитися на такий крок? За яких обставин?
- Ні в Конституції, ні в регламенті ВР не передбачена така процедури, як відгук підписів. До того ж у коаліцію входять фракції, а не окремі депутати, тому я абсолютно виключаю можливість подібних речей. Що стосується НУ-НС, то ми вчора продемонстрували, що всі розмови про те, що хтось з наших членів у чомусь невпевнений, що у нас «розбрід» і «хитання», не більше ніж піар-технології, які застосовуються проти нашої партії. Подібні заяви не відповідають дійсності. Не дивлячись на те, що блок НУ-НС складається з дев'яти політичних сил, він абсолютно єдиний.
Всі депутати від НУ-НС, які увійшли до коаліції, прийшли на вчорашнє голосування і віддали свої голоси за Яценюка. Навіть ті, хто лежав у лікарні, той же Слободан і Сподаренко, з ризиком для здоров'я приїхали і проголосували. Тому я відкидаю всі заяви про те, що хтось у нашому блоці може поступити непорядно і відкликати свої підписи.
- Попереду голосування по прем'єру. Ваші політичні опоненти вважають, що це голосування може розколоти демократичну коаліцію, тому що багато хто з «нашоукраїнців», нібито, не хочуть бачити прем'єром Тимошенко.
- Хочуть вони бачити Тимошенко чи ні, це неважливо. Є обов'язкове рішення НУ-НС про те, що фракція голосує одноголосно. До того ж ніхто не заявив на засіданні фракції про своє рішення не підтримувати кандидатуру Юлії Володимирівни на пост прем'єр-міністра.
Я впевнений, що подібні дії пропонуються ззовні. Ми бачили, як комуністи заявляли про свою готовність проголосувати за спікера, а в останню мить відмовилися це робити.
«Наша Україна» як сказала, так і проголосує. Якщо буде подання кандидатури на пост прем'єр-міністра Президентом, ми всі консолідовано проголосуємо. Подобається це комусь чи ні, але депутати не дружину собі вибирають, а прем'єр-міністра країни. Цей прем'єр-міністр живе за законами, які приймає ВР і контролює виконання цих законів. Лякатися однієї жінки я б не став.
- Коли можна чекати обрання прем'єра?
- Теоретично це може трапитися завтра-післязавтра. Але спершу ми повинні вибрати віце-спікерів, потім керівників комітетів, потім прийняти закони, які були внесені на розгляд, і лише після цього приступати до обрання прем'єр-міністра. У нас не вистачає декількох «дрібниць». По-перше, не вирішено багато організаційних питань, по-друге, Президент ще не подав кандидатуру на пост прем'єр-міністра. Рішення двох фракцій щодо кандидатури вже є, а ось дії спікера і Президента з цього питання мені ще невідомі.
- Тема дострокових виборів підіймається знову і знову. Яка вірогідність їх проведення?
- Я не бачу ні правових, ні політичних передумов для проведення дострокових парламентських виборів. Немає так само ні юридичних, ні економічних, ні соціальних приводів для дострокових виборів президента. Все це розмови тих депутатів, які не хочуть сьогодні працювати. Мені здається, вже досить «розмовляти» і мутити чисту воду.
Цю тему активно піднімають наші опоненти. Ми бачили, як «регіонали» відносяться до своєї поразки. Очевидно, що вони не звикли програвати. Але ж вони зазнали поразки не тільки у Верховній Раді, але і у футболі. І нічого, живі-здорові.
- Недавно активно обговорювалася проблема політичної корупції в парламенті. Як ви до цього віднеслися?
- Всю Україну потрясли повідомлення депутатів, про те, що їх намагалися підкуповувати. Я думаю, було б логічно, якби наступного дня міністр МВС, глава РНБО і Генеральний прокурора заявили про те, що ці справи будуть розслідувані. Але нічого подібного не було зроблено. Натомість нам пропонують розміркувати на тему, хто зараз з ким спить у парламенті. Мене це не цікавить, а непокоїть тільки, щоб український народ спав спокійно.
Я б хотів звернути увагу суспільства на величезний розгул корупції, який йде з боку виконавчої влади. Наприклад, зараз у Київській області розбирають землю сотнями гектарів, тому що поспішають до свого відходу з постів набрати якомога більше.
Катастрофічна ситуація в МВС. Зараз примушують дати чотирьом заступникам Міністра внутрішніх справ України, яких скоро звільнять, квартири. А так само дати дванадцять квартир керівникам департаментів. Все це робиться зовні закону, тому що парламент поки що не в змозі проконтролювати ці процеси. Можу сказати, що вартість однієї квартири для керівників департаментів складає мільйон гривень. Для заступників міністра хочуть виділити квартири вартістю до мільйона доларів.
- Рік добігає кінця, а бюджет на 2008 ще не розглядався. Як ви думаєте, чи встигне парламент розробити новий проект бюджету, чи буде прийнятий проект колишньої коаліції?
- Я переконаний, що ми істотно змінимо той проект бюджету, який розробила Партія регіонів. До Нового року бюджет на 2008 рік буде прийнятий, але тільки в тому випадку, якщо опозиція не заважатиме нормальній роботі парламенту.
Головне в таких ключових питаннях, як бюджет, це єдність всіх депутатів, незалежно від того, знаходяться вони в коаліції чи в опозиції. Вчора в залі ми бачили багато прапорів різних фракцій. Це вже порушує регламент парламенту і розділяє Верховну Раду. Кожний депутат має свій «шматок» законодавчої влади у розмірі одного голосу і всі ці голоси рівні.
Я думаю, що зараз Верховній Раді необхідно відмінити вихідні, і напружено працювати по суботах і неділях над необхідними законами.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом