Суспiльство

Папа Римський нагородив львівського іконописця

За відроджену в Україні іконографію отримав нагороду від голови Уселенської церкви професор Львівської академії мистецтв Роман Василик. Папа Бенедикт ХVI відзначив науковця медаллю за видатну роботу і старання для церкви.

Василик зробив багато для того, щоб започаткувати в навчальному закладі окремого курсу сакрального мистецтва. Його стараннями з'явилася кафедра, вихованці якої вже заявили про себе низкою монументальних робіт, які прикрасили стіни храмів, а також неповторними іконами, «царськими воротами», різьбленими елементами для вівтарів, передає «Новий регіон».

Сам професор є автором понад 500 святих образів. Разом з тим він спроектував 15 іконостасів, які нині втілюються не тільки в різних регіонах України, а й у Великобританії, Польщі, інших країнах. Найвищим визнанням львів'янин вважає проявлену йому свого часу честь спроектувати вівтар для літургії з нагоди візиту Святійшого Отця Іоанна Павла II до Києва.