Свiт

Російська прокуратура назвала винуватця катастрофи в Керченській протоці

Південна транспортна прокуратура РФ вважає капітана морського порту «Кавказ» одним з основних винуватців надзвичайної події в Керченській протоці, де 11 листопада сталася серія корабельних аварій, і в море вилився мазут. На думку прокуратури, капітан порту нехтував встановленим порядком заходу і перебування суден в районі Керченської протоки.

Прокуратура зазначає, що капітан порту «Кавказ» при зміні гідрометеорологічної обстановки протиправно не ухвалив «рішення по відходу суден у безпечний район, зокрема тих з них, які не мають права і можливості для плавання в морській акваторії», передає «Утро.ру».

Іншими причинами НП в протоці прокуратура називає «недостатні характеристики суден на міцність, зокрема, танкерів «Волгонефть-139» і «Волгонефть-123», а також невиконання капітанами суден обов'язків щодо забезпечення безпеки плавання суден і запобігання спричинення шкоди судам і людям, які перебувають на них».