Свiт

Прем'єр Сербії довірив долю Косово ООН

Прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца заявив, що майбутнє Косово не може визначатися в односторонньому порядку албанською більшістю провінції і його західними прихильниками.

За словами Коштуніци, долю краю може визначити тільки Організація Об'єднаних Націй.


Для Сербії прийнятне тільки рішення Ради Безпеки ООН, - підкреслив сербський прем'єр.


Коштуніца також відкинув крайній термін, встановлений для закінчення переговорів по Косову - 10 грудня.


Тим часом на переговорах про статус Косово , що проходять в Австрії, албанські представники відкинули детальні сербські пропозиції про повну автономію у складі Сербії, - передає «УНІАН» з посиланням на «Би-Би-сі».

Високопоставлений сербський представник заявив, що Бєлград піде на будь-які заходи - за винятком відправки танків - у тому випадку, якщо албанська більшість проголосить незалежність краю, який юридично є частиною Сербії.

Неназваний представник сербської делегації заявив агентству Ассошіейтед Прес, що Сербія відключить подачу електроенергії і введе блокаду краю, якщо його лідери в односторонньому порядку оголосять про незалежність.
Переговори в Австрії проходять за участю представників Євросоюзу, Росії і США.


Як очікується, в середу обговорення продовжаться, і сторони повинні представити свої висновки.