Новими кандидатами на включення в «чорний список» ворогів української культури стали міністр юстиції Олександр Лавринович, начальник управління з питань комунального майна Шевченківської райадміністрації столиці Євгеній Шевчук, голова Подільської райдержадміністрації Києва Євгеній Романенко і його заступник Анатолій Уманець.
Про це у вівторок повідомили письменники і видавці, організатори акції «Україна – зона культурного лиха» брати Дмитро і Віталій Капранови.
У той же час вони відзначили, що завдяки врегулюванню конфлікту між Тендерною палатою і Національною парламентською бібліотекою кандидатура голови правління палати Володимира Лаби виключена з «чорного списку».
Як пояснили Капранови, Лавринович потрапив у перелік кандидатів у вороги української культури через те, що Мін’юст визнав Указ Президента України «Про деякі заходи щодо розвитку книговидавничої справи в Україні» таким, що втратив дію, внаслідок чого цей указ не виконується і зірвано проведення Року української книги, - передає «УНІАН».
Столичні урядовці є кандидатами в «чорний список» у зв'язку з рішеннями про виселення установ культури із займаних приміщень. Зокрема, голова Подільської райдержадміністрації Києва Романенко і його заступник Уманець підписали відповідно розпорядження і листи про виселення Асоціації Артгалерей України і Асоціації діячів сучасного мистецтва України з приміщення за адресою Андріївський спуск, 22, внаслідок чого в червні була здійснена рейдерська атака на приміщення, захоплено 300 робіт сучасних українських художників.
Кандидатура Шевчука внесена у «чорний список» ворогів української культури через його рішення про виселення художниці Емі Беглярової з майстерні на вул. Десятинній.
У свою чергу, присутні на прес-конференції співачка, народна артистка України Ніна Матвієнко і музикант, лідер групи «ВВ» Олег Скрипка відзначили, що складна ситуація склалася в ефірному теле- і радіопросторі. За словами Скрипки, в Україні не надають ефір виконавцям української пісні, на телеканалах і радіо, зокрема, відмовляються транслювати українську музику. Матвієнко відзначила, що Міністерство культури і туризму не підтримує українських виконавців.
На думку Скрипки, в Україні спеціально створена система, яка знищує українську культуру. «Це спеціально налаштовано. Я ж ходжу на телебачення, ми приносимо українські пісні, їх не ставлять на телебаченні спеціально, на радіо українську музику спеціально не крутять. Це спеціально зроблено. Якийсь намір просто є в цьому», - переконаний співак.
Брати Капранови в черговий раз запросили всіх небайдужих 30 листопада взяти участь у Надзвичайному зборі «Україна – зона культурного лиха».
