Суспiльство

Китай визнав Київ кращим містом для інвестицій

Київ отримав титул кращого зарубіжного міста для інвестування китайськими підприємствами.

Як повідомили в прес-службі КМДА, урочиста церемонія нагородження відбулася під час міжнародної конференції керівників китайських і світових національних корпорацій, яка проходила в Пекіні.

На церемонію нагородження прибула делегація Київської міської державної адміністрації і представників українського бізнесу на чолі із заступником голови КМДА Сергієм Рудиком.

Переможців конкурсу визначали представники провідних китайських індустріальних асоціацій, комерційних палат, експерти понад 10 тисяч китайських компаній.

Також у визначенні переможця брали активну участь посольства КНР за рубежем і представництва іноземних країн у Китаї. Вони протягом року вивчали перспективи економічної співпраці, можливості залучення інвестицій китайських підприємств, аналізували переваги і інвестиційні ризики кожного конкретного міста з багатьох країн світу, - передає «УНІАН».

Всього було відзначено 20 кращих зарубіжних міст, причому Київ став єдиним містом СНД, яким зацікавилися китайські інвестори.

Передбачається, що основну увагу буде надано реалізації інвестиційних проектів у сферах розвитку соціальної і транспортної інфраструктури, будівництва спортивних комплексів і готелів. Зокрема, інвестори з Китаю висловили бажання повністю профінансувати споруду нового моста через Дніпро, взяти фінансову участь і надати технологічну допомогу в будівництві транспортних розв'язок у місті, а також стати постачальником пасажирських автобусів для потреб столичного транспорту.

Передбачається, що впродовж найближчих місяців Київ і Пекін обміняються делегаціями фахівців і представників бізнесу, які визначать конкретні проекти для сумісної реалізації.