Під час вчорашнього засідання робочої групи з підготовки першої сесії парламенту шостого скликання політики так і не змогли визначитися з кандидатурою на пост її голови. Народний депутат з Партії регіонів Василь Кисельов вважає, що «гальмують» роботу підготовчої групи саме «помаранчеві». Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

Крім того, Кисельов повідомив про те, коли все-таки Верховна Рада почне свою роботу, і що він написав сьогодні в листі Президенту України Віктору Ющенку.

- Василю Олексійовиу, як Ви вважаєте, чи буде сьогодні ефективною робота підготовчої групи?

- Все залежить від того, чи буде бажання у «помаранчевих» працювати конструктивно. Поки у них такого бажання немає. І на відміну від нас, які «довго запрягають, але швидко їздять», «помаранчеві» вчора – я звик говорити мовою фактів і документів – продемонстрували небажання працювати. Враховуючи їх проблеми з підписанням коаліційної угоди, вони весь час діють зовні рамок закону. Тому вчора на засіданні Центрвиборчкому вони з ранку на робочій нараді відмовилися вносити на розгляд ЦВК питання про реєстрацію кандидата в депутати Віктора Пилипишина від Блоку Литвина і весь список депутатів від Компартії, які йшли в одному списку з Пилипишиним. Виходить, що Пилипишин був паровозом, а всі інші – причепом. Вони зажадали у нього, щоб він приніс трудову книжку, хоча ще невідомо, чи працюватиме Верховна Рада, відбудеться вона як така чи ні.

«Помаранчеві» висунули абсолютно незаконні вимоги. І лише після того, як з'явився кворум, завдяки членам Партії регіонів, ця помилка була виправлена. Це – підтвердження того, що «помаранчеві» тягнуть час.

Другий приклад. Якщо вони мають намір працювати, то що для них варто поступитись, щоб найбільш підготовленою людиною, яка виконуватиме тільки технічну роботу – головою підготовчої депутатської групи – був Мартинюк? Це повинно бути для них не дуже принципово, тому що Мартинюк – автор регламенту, беззмінний перший заступник голови Верховної Ради, дуже підготовлена людина. Вони тупо уперлися, що хто завгодно, тільки не Мартинюк. Це про що говорить? Про те, що працювати конструктивно вони не хочуть. Тому то, чи буде сьогодні конструктивна робота, буде залежати від бажання «помаранчевих» працювати.

- Є ще якісь реальні кандидати на посаду керівника робочої групи, крім Мартинюка?

- Тут просто необхідно шукати компроміс, і я впевнений, що він буде знайдений. Я не готовий називати конкретні кандидатури. Але я вважаю, що було дуже показово, коли вчора «помаранчеві» зациклилися на тому, що Мартинюк не буде. У нас відразу питання: чому? Якщо ви хочете працювати, то чому не буде найбільш підготовлена людина?

Ми приречені знайти спільну мову, і я впевнений, що вона буде знайдена. Верховна Рада VI скликання працюватиме.

- Чи проходили вчора якісь консультації у ВР після закінчення роботи підготовчої групи?

- Консультації були, і з нашої сторони буде зроблено все, щоб у рамках чинного законодавства Верховна Рада почала працювати у встановлені терміни.

- Коли ж відбудеться перше засідання?

- Я вчора на телебаченні пожартував, а в кожному жарті є тільки частка жарту, все інше – правда. Я сказав, що якщо така енергійна жінка, як Тимошенко, назвала дату – 26-е листопада – немає питань, ми готові їх підтримати в цьому. 26-е – дуже хороший день, дуже хороше число.

Якщо без жартів, з 23-го по 26-е Верховна Рада обов'язково почне роботу. А як вона працюватиме – буде залежати від того, чи налаштовані «помаранчеві» на конструктив, тому що на сьогоднішній день все більше громадян, і політологів у тому числі, переконуються, що ці вибори нічого доброго країні не дали.

Ми попереджали, що країна може залишитися без бюджету на 2008 рік. Зараз вже навіть «помаранчеві», зокрема, Юрій Костенко вчора в прямому ефірі «5-го каналу» сказав, що невступ до ВТО коштував і коштуватиме Україні сім мільярдів гривень щороку. Це не жарти. А зараз питання: хто винуватий у тому, що не прийнято дві поправки до законів щодо вступу до ВТО? Хто сьогодні винуватий у тому, що прийняття бюджету поставлено під сумнів? Хто винуватий у тому, що зараз не прийняті окремі норми земельного законодавства? Йде підпільна приватизація землі, чекають тільки зняття мораторію, і практично половина земельних ресурсів України буде приватизована «нишком». Це все на совісті «помаранчевих».

Недавно з МЗС України на ім'я першого віце-прем'єр-міністра України Азарова поступив лист за підписом Огризка. До мене потрапили документи, які свідчать, що російська сторона в рамках підготовки пропозицій до широкомасштабного довгострокового договору між Україною і Росією в пункті 19 своїх пропозицій просить «сприяти поверненню боргів фірми ЄЕСУ (читай в дужках – фірми Тимошенко) Міністерству оборони за поставлений до України газ». Ця сума, як сказав мені Бойко в телефонній розмові, складає близько півмільярда доларів. Я написав Президенту лист з проханням узяти це питання на контроль, щоб, не дай Бог, якимсь чином ці борги комерційної, підкреслюю - комерційної фірми не були списані за рахунок держави України. Крім того, хочу сказати, що вчора я направив лист Генпрокурору України Олександру Медведьку і міністру палива і енергетики Юрію Бойку.

Питань багато, але в цей же час я розумію, чому Юлія Володимирівна так нервує, чому вона так поспішає і жене нас, щоб ми швидше заходили в зал, щоб формувалося все. Тепер я розумію, навіщо це їй потрібно.

На закінчення хочу сказати, що Партія регіонів – політична сила, яка поважає себе і шанована народом , яка ні на букву не відійшла від закону. Вчора я в прямому ефірі запитав депутата Князєвича: «Ми порушили хоч одну букву закону?». Ні. До 16 числа ми маємо законне право визначатися, коли нам брати документи. Ми готуємо документи, ми здамо їх у встановлений законом термін і працюватимемо. Інша справа – що ми нікому не дозволимо штовхати нас у спину і зневажати нами. Цього не буде.

З 23-го по 26-е парламент почне працювати, якщо не виникне якихось форс-мажорних обставин.

- Василю Олексійовичу, а що Ви можете сказати про заяву Володимира Литвина про те, що Президент до цих пір не визначився, кого він хоче бачити на посту прем'єр-міністра?

- Сьогодні вести мову про те, хто кого влаштовує, просто некоректно, оскільки коаліція не створена. Адже тільки коаліція може висувати прем'єр-міністра. Ось коли коаліція буде створена, коли вона внесе кандидатуру Президента на пост прем'єр-міністра, тоді можна буде говорити на цю тему.

Сьогодні поки що я не вважаю коректною цю тему обговорювати.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

912