Суспiльство

У Севастополі зловили незвичайного краба

Севастопольські рибалки на 30-метровій глибині Балаклавської бухти зловили краба (блакитного краба), який раніше біля кримського узбережжя не зустрічався.

Як повідомив заступник директора Інституту біології південних морів НАНУ з наукової роботи Олександр Болтачов, спійманий краб, якого за сірувато-блакитний колір називають ще блакитним крабом, живе в Севастопольському акваріумі, за ним ведуть наукові спостереження. Вага цього краба - близько 300 г, ширина панцира - 17 см.

Згідно з інформацією Болтачова, цей вид крабів широко розповсюджений в Атлантичному океані, живе також в Середземному, Егейському і Мармуровому морях. Близько 40 років тому блакитний краб був спійманий біля берегів Болгарії. Крім того, в окремих випадках краб зустрічався на Кавказькому узбережжі і в районі Керченської протоки.

За його словами, вчені планують встановити, яким чином такий вид крабів з'явився біля севастопольських берегів. Як додав Болтачов, у випадку, якщо блакитний краб знайде тут своє розповсюдження, це може привести до витіснення рідкісних видів чорноморських крабів, передає «УНІАН».

Як повідомив учений, майже щорічно рідкісні види морських організмів з’являються у Чорному морі. Зокрема, минулого тижня ученим інституту передали спійману в Чорному морі 32-сантиметрову європейську баракуду, яку востаннє бачили тут близько 50 років тому. Минулого року були виявлені риба кефаль, а також бичок тризубий далекосхідний. На думку Болтачова, однозначних відповідей про те, як ці риби опинилися в Чорному морі, поки немає: очевидно, що коли мова йде про дрібних видів, то з баластними водами судів, а якщо великі, то ці риби могли зайти і самі.