У середу, 24 жовтня, о 10.00 Вищий адміністративний суд України продовжить розгляд позову 5 політичних партій до Центральної виборчої комісії. Це буде четвертий день розгляду справи.
У вівторок суд заслухав пояснення з боку Партії вільних демократів, Всеукраїнської партії народної довіри, Прогресивної соціалістичної партії України і частково – від Соціалістичної партії України.
Увечері суд заслухав пояснення представників ЦВК, яка є відповідачем по справі. Зокрема, член Центрвиборчкому Андрій Магера в своєму виступі і відповідях на питання опонентів категорично відкинув звинувачення в бездіяльності ЦВК щодо реакції на порушення під час виборів, а також на звинувачення в неправильному підрахунку голосів, - передає «УНІАН».
Як повідомив комуніст, автор позову у ВАСУ, Сергій Гмиря, - КПУ зажадала, щоб суд зобов'язав ЦВК перерахувати голоси виборців: «Цілі будинки, вулиці і села не змогли проголосувати через помилки в списках виборців, - стверджує пан Гмиря. — але в той же час три мільйони «заробітчан» голосували і за рубежем, і за їхніми документами голосували в Україні». Правда, - за визнанням Гмирі, - шансів на те, що суд прийме рішення на користь, КПУ немає: «Суд намагається вдавати, що він об'єктивний, але ми вже налаштувалися, що ніхто не зверне уваги на фальсифікації і порушення виборчого процесу», - передає «Сьогодні».
Як повідомив представник БЮТ у суді Володимир Пилипенко, тільки у вівторок ВАСУ почав розглядати матеріали справи, зокрема, надані з МВС факти фальсифікації виборів. Нагадаємо, згідно з законодавством, справи, пов'язані з виборчим процесом, повинні бути розглянуті судом впродовж п'яти днів. Цей термін закінчується в четвер.
Як повідомляв ForUm, 21 жовтня ВАСУ почав розгляд адміністративної справи за скаргами п'яти партій: Прогресивної соціалістичної партії України, Соціалістичної партії України, Компартії України, Всеукраїнської партії народної довіри і Партії вільних демократів. Зокрема, позивачі просять суд визнати дії ЦВК неправомірними в частині підрахунку голосів виборців на дострокових парламентських виборах; такими, які привели до фальсифікації результатів виборів; визнати бездіяльність ЦВК у частині не реагування на порушення, надання їм неналежної оцінки, не проведення заходів щодо усунення порушень; а також вимагають провести перерахунок голосів.
