В результаті дострокових парламентських виборів Партія регіонів не отримала 226 голосів у Верховній Раді, проте «регіонали» не будуть через це «посипати голову попелом». Про це заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді п'ятого скликання, керівник Кримського республіканського відділення ПР Василь Кисельов в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

Кисельов розповів, в якому випадку Партія регіонів піде на неприйняття присяги або на складання депутатських повноважень. Крім того, коментуючи створення «помаранчевої» коаліції, він відзначив, що бажання «помаранчевих» нездійсненні, а їх тактика невірна. Кисельов також назвав Тимошенко «чистою популісткою», яка не вміє працювати, а вміє тільки «спекулювати на почуттях людей і спекулювати газом».

- Василю Олексійовичу, представник Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Роман Зварич заявляє, що Верховна Рада України шостого скликання почне роботу не пізніше 15 листопада. Наскільки реальні його прогнози?

- Прогнозувати можна що завгодно. Але є порядок. Сесія може почати працювати тільки після того, як будуть офіційно обнародувані результати виборів. Вони офіційно до цих пір не обнародувані. Тому називати конкретну дату передчасно.

- Не дивлячись на те, що Юлія Тимошенко, Вячеслав Кириленко і Юрій Луценко оголосили про створення «помаранчевої» коаліції, віри в довговічність цього об'єднання у багатьох політиків і експертів немає. Голова наглядової ради Національного банку України Петро Порошенко також вважає, що стабільність демократичної коаліції є «надзвичайно крихкою». Наскільки надійна, по-вашому, коаліція демократичних сил? Як довго вона може проіснувати?

- Абсолютно офіційно говорю, що ніяка коаліція не створена. Те, що вони підписали – це не більше, ніж протокол про наміри. Коаліція може бути створена тільки тоді, коли депутати приймуть присягу і будуть сформовані фракції, бо коаліція формується за фракційним принципом.

Ця коаліція не просто недовговічна або крихка, вона неможлива. Там є кардинальні суперечності, які не дають мені можливості сказати, що ця коаліція взагалі можлива. Сьогодні вони почали відмовлятися від своїх передвиборних обіцянок, почали один одного дуже жорстко критикувати за нездійсненні обіцянки. Наприклад, щодо переходу на професійну армію – тут у них кардинально розходяться думки. Тому я не вірю в «помаранчеву» коаліцію. І говорити про неї сьогодні дуже передчасно. А ті, хто говорять – Луценко, Кириленко і Тимошенко – видають бажане за дійсне.

- Ходять чутки, що Борис Колесников продовжує вести переговори з Балогою щодо створення «ширки». Чи це так?

- Ніхто не має права вести переговори, поки депутати не приймуть присягу, і поки не буде сформована фракція Партії регіонів. Я думаю, що від імені фракції Партії регіонів будуть уповноважені люди, які вестимуть переговори. Поки ніхто офіційно нічого не веде.

- Народний депутат V скликання від Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив, що новообрані депутати Партії регіонів можуть не прийняти депутатську присягу або здати депутатські мандати у випадку, якщо їх політичні опоненти «продовжуватимуть традиції неповаги до закону». Чи буде це розумним кроком з боку «регіоналів»? Ви особисто до нього готові?

- Я можу тільки підтвердити і підтримати слова мого колеги Мірошниченка, що якщо новообрані депутати від «помаранчевої» сили нахабно ігноруватимуть закони і Конституцію, будуть намагатися порушувати регламент Верховної Ради України, який ніхто не відмінив, то у нас знайдуться методи протидії. Починаючи від блокування трибуни парламенту і закінчуючи складанням депутатських повноважень і неприйняттям присяги. Це один з методів впливу.

Ми б не хотіли, щоб так було. Але як варіант це цілком можливо, для того, щоб остудити «гарячі голови». Коли «помаранчевим» було вигідно, вони пішли на складання мандатів і розвалили п'яте скликання Верховної Ради, а зараз вони кричать, що це неможливо. Можливо!

Ми закликаємо, щоб закон був єдиний для всіх, щоб всі його поважали і дотримувалися. Тоді в країні буде порядок, і у Верховній Раді буде робоча обстановка.

- Припустимо, депутати вже прийняли присягу. Починається перше засідання ВР. Чи вірогідно, що за Тимошенко-прем'єра проголосує більше 300 депутатів, як недавно заявив один з лідерів блоку НУ-НС Микола Катеринчук?

- Я не думаю, що взагалі ставитиметься питання про голосування за Тимошенко як прем'єра.

- А хтось з Партії регіонів може проголосувати за Тимошенко?

- Виключено. У нас підхід один – або фракція голосує, або ні. Ті, хто тішить себе такими ілюзіями, нехай угамуються і не розказують народу казки.

- А що стосується спікера. Чи може ним стати Вячеслав Кириленко?

- Це знає один Господь Бог. Нічого в цьому житті виключати не можна. Спікерство Кириленка я не можу виключати, оскільки політика – це мистецтво можливого. І від цього постулату потрібно відштовхуватися.

- Чи будуть якось «регіонали» перешкоджати ухваленню в перший день роботи ВРУ пакету законопроектів, підготовлених «помаранчевими»?

- Ми не перешкоджатимемо нічому, що буде в рамках Конституції, де чітко виписано проведення першої сесії.

- Політологи звинувачують Партію регіонів у тому, що вона неправильно провела передвиборну кампанію. Якими, на Ваш погляд, були основні помилки «регіоналів»?

- Політологи можуть коментувати, але це наша внутрішня справа. Ми розберемося зі своїми помилками самі. Так, вони були, вони є, і над ними ми працюватимемо. Спочатку проведемо детальний аналіз, як то кажуть, «розбір польотів», і зробимо з цього відповідні висновки. А посипати голову попелом ми точно не будемо.

- Є думка, що «регіонали» «відсиджуватимуться» мовчки і чекатимуть, поки «помаранчеві» між собою пересваряться. Чи не здається Вам, що пора робити якісь радикальні кроки?

- Навіщо? Ми – поважаюча себе і поважана народом політична сила, і це підтвердили виборці. Весною і влітку минулого року, на відміну від БЮТ, які поприносили «дуділки», блокували трибуну, кричали, вищали, ми нічого подібного не робили. І нічого подібного ми робити не будемо. Якщо їм судиться створити коаліцію – нехай створюють. Ніхто не може дорікнути нас у тому, що ми комусь заважаємо або перешкоджаємо чомусь. Всі ці казки, які вони розказують – вони просто самі себе вже бояться. Вони розуміють, що їх бажання нездійсненні, а тактика їх невірна.

Не маємо ми 226 голосів? Ну, так склалося. Але вони у нас будуть обов'язково. І будуть саме тому, що «помаранчеві» не домовляться ніколи. Не домовляться про портфелі, не зможуть виконати свої передвиборні обіцянки. Вони їх бояться, тому що якщо їх скласти всі на купу, буде 280 мільярдів гривень. Всі забули чомусь про 67 мільярдів на повернення пільг, починаючи з пільгами «дітям війни», які Тимошенко відсудила в Конституційному Суді. 68 мільярдів – повернення внесків. Армія професійна. Ще їй треба буде думати, де взяти гроші на тарифи. Вона ж сказала, що газу, який видобувається в Україні, вистачить. Я подивлюся на це все.

Тимошенко – чиста популістка, вона працювати не вміє, вона вміє тільки спекулювати на почуттях людей і спекулювати газом. Це чергова різка заява, але я відповідаю за свої слова, тому що на кожне слово у мене є документи.

Тому «помаранчеві» ніколи не домовляться. Тимошенко ніколи не буде прем'єром. А якщо буде, то дуже недовго. Вони просто її поставлять на певний період для того, щоб показати народу її неспроможність і брехливість всіх її обіцянок. Але повірте, що цей союз недовговічний, тому що він заснований на популізмі і на меркантильних спрямуваннях, а це ніколи не дасть дивідендів для людей. Зрештою народ розбереться, хто вони такі, і зажадає від своїх обранців, щоб вони міняли поводирів.

- Василю Олексійовичу, Ви іноді робите досить різкі заяви у пресі. У Вас не було через це якихось проблем з керівництвом партії?

- Слава Богу, поки ні. Жодної. Тому що мою думку поважають. І найголовніше, що я можу виказувати свою особисту думку. Я її не видаю за лінію партії, тому у мене не було ніяких непорозумінь.

А те, що я говорю завжди щиро – це, напевно, оцінює керівництво, тому я не одержую ні зауважень, ні якогось осуду.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

819