Суспiльство

Підозрюваних у причетності до вибуху газу може бути більше

Генеральний прокурор України Олександр Медведько не виключає, що коло, підозрюваних у причетності до вибуху побутового газу в Дніпропетровську, осіб буде більше. Про це він сказав у вівторок журналістам у Києві.

Генпрокурор відзначив, що, за попередньою інформацією, коло підозрюваних може бути розширене.

Медведько нагадав, що вчора було порушено кримінальну справу про службове недбальство і затримано головного інженера ВАТ «Дніпрогаз» і його першого заступника.

Проте він скептично поставився до можливих інших версій трагедії, хоча зауважив, що перевіряються всі версії. «Ми перевіряємо всі версії, але більше право на життя має версія про службову недбалість», - сказав він.

Генпрокурор повідомив, що в рамках розслідування створено три слідчі групи. На сьогодні вже вилучені всі документи, необхідні для розслідування, ведуться допити свідків, передає «УНІАН».

Він також повідомив, що Генпрокуратура направила своїх співробітників до Дніпропетровська.

Медведько повідомив, що зараз Генеральна прокуратура з'ясовує, кому належить ВАТ «Дніпроенерго», щоб розширити базу відшкодування збитків. Він нагадав, що були арештовані рахунки ВАТ «Дніпроенерго» для забезпечення відшкодування збитків як громадянам, так і державі. «Також проводиться робота після з'ясування того, кому належать акції цього приватного підприємства, для того, щоб розширити базу відшкодування збитків», - сказав він.

Медведько повідомив, що Генпрокуратура здійснить перевірки в усіх областях України з метою попередження подібної трагедії.

За словами прокурора, вчора на його доручення заступник генпрокурора Тетяна Корнякова провела нараду в Генпрокуратурі, за підсумками якої дано доручення про проведення перевірок у всіх областях, всіх газових господарствах.

Як повідомляв ForUm, 13 жовтня в Дніпропетровську стався вибух побутового газу в 10-поверховому будинку. Загинули 16 осіб. Попередня причина вибуху - різке підвищення тиску газу в мережі.

Затримано головного інженера «Дніпрогазу» і його першого заступника за підозрою в службовому недбальстві.

Кабінет міністрів доручив Міністерству юстиції підготувати позов від імені уряду до ВАТ «Дніпрогаз» про повне відшкодування збитку, завданого в результаті вибуху. Прокуратура описала частину майна «Дніпрогазу» на суму 8 млн. грн.