Віце-прем'єр Олександр Кузьмук переконаний у передчасності в існуючих умовах призначати цивільного міністра внутрішніх справ. Про це Кузьмук заявив у п'ятницю на прес-конференції в Судаку, де він брав участь у черговій колегії Міністерства внутрішніх справ України.

«Менталітет, традиції України створюють такі умови, що призначення цивільного міністра або політика передчасно і не ефективно», - заявив Кузьмук.

При цьому він виразив переконання, що міліцію повинен очолювати професіонал. На думку Кузьмука, у разі призначення непрофесіонала на цей пост, «це робить «ручним» професіоналів, які працюють тоді за замовленням, а не згідно із законом», - передає «Інтерфакс-Україна».

«Це не нормально, коли впродовж півтора-двох років на кожній посаді начальник обласного управління внутрішніх справ міняється двічі або тричі. Це не нормально, коли начальник райвідділу внутрішніх справ також протягом двох-трьох років міняється по два-три рази», - сказав він.

На думку Кузьмука, для того, щоб оволодіти необхідними навиками роботи на керівній посаді, необхідно як мінімум 3-4 роки. Сьогодні глава МВС може бути призначений за квотою політичних сил, що пройшли до парламенту, але у такому разі ні про який професіоналізм не може йтися, - сказав віце-прем'єр.

Він відзначив, що в даний час «ситуація в МВС, в органах внутрішніх справ стабільна, розставлені і призначені професіонали, організовано їх навчання і контроль за їх діяльністю». «Сьогодні буде злочинно, якщо в черговий раз проводитиметься люстрація за політичним принципом», - підкреслив Кузьмук, додавши, що міліції потрібно надати можливість, «користуючись виключно законом і Конституцією, а не тільки телефонним правом», виконувати свої основні задачі.

У свою чергу, в. о. міністра внутрішніх справ України Михайло Корнієнко відзначив, що міліція може вже не витримати втретє за три роки практично повної зміни керівного складу. Він нагадав, що в 2005 році впродовж 2-3 місяців було змінено майже 90% начальників міських і районних органів внутрішніх справ, тобто «тих, на кому тримається міліція». «Для чого? Які вони політики? Це люди, які працювали», - відзначив Корнієнко.

За його словами, такі люди для того, щоб мати хороший досвід роботи, повинні посідати свої посади не менше 2-3 років. Це ж відноситься і до начальників обласних управлінь міліції, які повинні посідати свої посади не менше 4-5 років, щоб стати справжніми професіоналами.

Сам Кузьмук у свій час очолював Міністерство оборони України. Цивільними міністрами внутрішніх справ були останнім часом Василь Цушко (з грудня 2006 року, подав у відставку наприкінці вересня 2007-го). До нього МВС з лютого 2005 року очолював Юрій Луценко. Обидва - представники Соцпартії, до призначення на пост міністра були народними депутатами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496