Народний депутат України V скликання з фракції КПУ Олександр Голуб вважає, що на виборах у комуністів «вкрали» близько двох відсотків голосів, проте він все одно задоволений результатом Компартії, і прогнозує його поліпшення під час наступного народного волевиявлення.

Крім того, в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові Forum’у нардеп розповів про те, як він провів 30 вересня, наскільки вірогідні ще одні позачергові вибори через рік, і коли розвалиться «помаранчева коаліція», якщо вона все-таки буде створена.

- Олександре Володимировичу, розкажіть, як ви провели 30 вересня? Чи встигли проголосувати?

- Я проголосував рано, близько восьмої години ранку. Півдня я відпочивав і спілкувався з знайомими і друзями. А вечір провів на Дні народження свого колеги.

- Ви стежили вночі за подіями в ЦВК?

- Ні, не стежив.

- Вибори закінчилися, підрахунок голосів добігає кінця. Починається процес формування коаліції. Який формат коаліції ви вважаєте найбільш оптимальним?

- Найоптимальніший для країни склад коаліції – комуністи, «регіони», Блок Литвина і частина тверезомислячих депутатів, які сьогодні перебувають у «помаранчевих фракціях».

- Ви маєте на увазі і БЮТ, і НУ-НС?

- Так, я маю на увазі частину тверезомислячих практичних депутатів, які входять до складу цих блоків. Це була б оптимальна для країни і найстійкіша коаліція.

- Якщо все-таки буде створена «помаранчева» коаліція, скільки вона проіснує?

- Максимум півроку.

- А що відбудеться потім?

-По-перше, відбудеться економічний обвал, це очевидно. Відбудеться глобальне розчарування виборців, тому що неможливо виконати ті популістські обіцянки, які були дані. І, по-друге, перед президентськими виборами ввійдуть у велику суперечку ті інтереси, які представляють, з одного боку, Блок Тимошенко, а з іншого – «Наша Україна».

- В той же час деякі політологи висловлюють думку, що коаліцію так і не вдасться створити. Чи можливі у такому разі ще одні парламентські вибори?

- Вірогідність цього варіанту – понад 50 відсотків. Не виключено, що певних домовленостей не досягнуть як «помаранчеві» сили, так і коаліція, не досягши перерахунку голосів, не досягши обліку своїх інтересів як опозиції. Вона просто не реєструватиметься в новому парламенті, і в цьому випадку діятиме старий парламент і чинний уряд.

- Олександре Володимировичу, Ви особисто задоволені результатом комуністів на цих виборах?

- Цей результат на півтора-два відсотки вищий, ніж на минулих виборах. Але насправді він ще на два відсотки вищий. За нашими даними, на цих виборах ми повинні були набрати 7,2 відсотків.

- Чому ж офіційний результат дещо інший?

- Справа у фальсифікаціях. Ми вимагаємо перерахунку голосів. З деяких округів не сходяться дані між тими протоколами, які отримали наші представники і тими, які були відправлені до ЦВК.

- Ви розраховуєте, що, коли перерахують голоси, то результат КПУ покращає?

- Безумовно, до 7 відсотків. Але, враховуючи те, що у нас не було багатих спонсорів, не було олігархів у списках, і не було коштів на проведення масової агітаційної кампанії, ми вважаємо цей результат дуже позитивним. Позитивним з двох причин – нам вдалося збільшити кількість тих, хто проголосував за нашу партію у всіх без виключення областях України, зокрема, в центральних і західних. І другий момент – основою голосування за Компартію на цих виборах стали люди від 30 до 55 років, як правило, що мають вищу освіту, тобто мислячі люди. Це дуже оптимістичний для нас результат.

- На наступних виборах розраховуєте отримати ще більше?

- Безумовно.

- Лідер комуністів Петро Симоненко заявляє, що може справитися з посадою спікера. Як ви оцінюєте його шанси зайняти пост глави парламенту?

- Я вважаю, що у цього політика дійсно є необхідний досвід і політичної, і організаційної роботи, щоб очолити Верховну Раду. Звичайно, в тому випадку, якщо буде створена «помаранчева» коаліція, виключено, що він очолить парламент. Якщо буде створена коаліція в іншому форматі – абсолютно не виключено, що Симоненко обійматиме цю посаду.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

716