Суспiльство

Ющенко доручив правоохоронцям розібратися із затримкою підрахунку голосів

Ющенко доручив правоохоронцям розібратися із затримкою підрахунку голосів

Президент України Віктор Ющенко доручив правоохоронним органам негайно здійснити перевірку причин затримки підрахунку голосів виборців на позачергових парламентських виборах.

Про це мовиться в зверненні Глави держави до українського народу, переданого його прес-службою.

Ющенко називає загальною перемогою факт завершення дострокових парламентських виборів. «Ще півроку назад у державі готувався конституційний переворот – через ревізію волі народу до узурпації влади силами минулої коаліції. Ми захистили право людей вирішувати свою долю. Як Глава держави я високо ціную той факт, що моя позиція і моя упевненість у досяжності змін була повсюдно підтримана людьми», - відзначає Президент.

У той же час, - на його думку, - ключовим питанням залишається підведення остаточних підсумків виборів. «Мою стурбованість викликає затримка з підрахунками голосів у східних і південних областях України, а саме – в Донецькій, Луганській, Одеській областях і в Автономній Республіці Крим. Цей процес має ознаки затягування», - відмітив він, передає «УНІАН».

Ющенко вимагає вичерпних роз'яснень, зокрема від Центральної виборчої комісії і Генеральної прокуратури з цього приводу.

Він дав доручення правоохоронним органам негайно почати розслідування причин і обставин затримки передачі первинних протоколів.

«Чітко і ясно говорю тим силам, які розраховують потрапити до парламенту за допомогою маніпуляцій. Слово не розійдеться із справою – фальсифікатори будуть покарані. Не випробовуйте закон та і власну долю. Справжню позицію виборців не вдасться підмінити. Я твердо вірю в перемогу і об'єднання української демократії», - відзначає Президент України.