Суспiльство

Україна приєдналась до ініціативи США і РФ

У вівторок Президент України Віктор Ющенко підписався під заявою щодо сумісної ініціативи США і РФ у сфері ядерної енергетики і нерозповсюдження. Про це на брифінгу у вівторок заявив радник Секретаріату Президента України Богдан Соколовський, - передає кореспондент ForUm’у.

«Україна була і залишається прихильником нерозповсюдження ядерної зброї», - сказав він.

За словами Соколовського, в заяві наголошується, що сумісна ініціатива Росії і США відносно поглибленого формату співпраці повністю відповідає ядерній політиці України, передусім, у частині диверсифікації джерел постачання і створення власного виробництва ядерного палива. «Україна підтримує ініціативу США і Росії», - відзначив він.

Як розповів радник Секретаріату Президента України, в цій ініціативі запропоновані принципи підтримки розширеної технічної співпраці у напрямі створення сучасних безпечних ядерних реакторів, полегшення доступу до фінансових ресурсів для розвитку атомно-промислового комплексу, забезпечення стабільності комерційного ринку ядерного палива і гарантування доступу до надійних джерел палива і послуг, пов'язаних з ядерно-паливним циклом.

«Україна готова брати участь у двосторонніх і багатосторонніх переговорах з державами, які планують розвивати власну ядерну енергетику», - відзначив Соколовський.

Ганна Ліщук